Hans Kloss – powrót legendy

Total
0
Shares

16 marca 2012 r. miała miejsce premiera kinowej wersji serialu wszech czasów – ?Hans Kloss: Stawka większa niż śmierć?. Po wielu latach mamy ponownie  możliwość śledzenia poczynań dawnego ulubieńca wszystkich Polaków – Hansa Klossa. Tym razem w postać głównego bohatera wcielił się Tomasz Kot. Jednak czy sprostał on roli aktorsko wykreowanej przez Stanisława Mikulskiego? – koniecznie wybierzcie się do kina i oceńcie sami!

"Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć" 

 Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć - plakat, Tomasz Kot, Marta Żmuda Trzebiatowska

Koenigsberg, 1945 rok. Hans Kloss (Tomasz Kot) ? agent polskiego wywiadu o kryptonimie J-23 ? wpada na trop skarbu zrabowanego przez nazistów. W intrygę zaangażowany jest stary znajomy Klossa – Hermann Brunner (Piotr Adamczyk). Kloss, próbując pokrzyżować plany wroga, stara się ocalić z wojennej pożogi piękną Elzę (Marta Żmuda Trzebiatowska), dla której gotów będzie zaryzykować bezpieczeństwo swojej misji. 

Twórcy ?Klossa? nie ukrywają inspiracji klasyką gatunku – filmami ?Tylko dla orłów? i ?Komandosi z Nawarony?. ?Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć? to trzymający w napięciu, szpiegowski film wojenny utrzymany w klimacie legendarnego serialu, ale opowiedziany językiem współczesnego kina – ze spektakularnymi efektami specjalnymi i dynamiczną, pełną suspensu akcją. W obsadzie znaleźli się znakomici aktorzy w nowych, zaskakujących wcieleniach, a także niezapomniani serialowi antagoniści Brunner i Kloss – Emil Karewicz oraz Stanisław Mikulski, których spotkanie po latach będzie wstępem do pasjonującej podróży w przeszłość i odkrycia jednej z największych tajemnic III Rzeszy. (opis dystrybutora)

Reżyseria: Patryk Vega, Czas trwania: 107 min., Dystrybucja: Kino Świat, Premiera: 16 marca 2012

W filmie występują:

Tomasz Kot jako młody Hans Kloss

Piotr Adamczyk jako młody Hermann Brunner
Stanisław Mikulski jako Hans Kloss
Emil Karewicz jako Hermann Brunner
Marta Żmuda Trzebiatowska jako Elsa Krauze
Anna Szarek jako Ingrid Heizer
Daniel Olbrychski jako Gunter Werner
Wojciech Mecwaldowski jako Ringle
Adam Woronowicz jako Lau
Jerzy Bończak jako Koch
Piotr Glowacki jako Czubak
Janusz Chabior jako Socha
Piotr Garlicki jako Scharfuhrer

Zwiastun Filmu:

###NEWS_VIDEO_1###

Wywiad z reżyserem filmu – Patrykiem Vegą:

###NEWS_VIDEO_2###

Artykuły podobne

Świeca – pęk koniczyn

Mimo, że dość niepozorna, mnie urzekła od razu. Świeca w kształcie wiązanki koniczyn, z obsiadającymi je biedronkami jest pięknym pomysłem. Dawno nie miałem okazji odnaleźć tak oryginalnego pomysłu na świeczkę.…
Zobacz więcej ...

Zegar Cubic

Zegar ścienny wcale nie musi być antykiem sprzed paru dekad ani tandetnym kawałkiem plastiku. Przykładem może być model Cubic. Kostki widoczne na obrazku można układać w dowolny sposób, tworząc unikalną…
Zobacz więcej ...