Idealny prezent dla kawosza

Total
0
Shares

Jeśli wiesz, że bliska Ci osoba lubi kawę, często ją pije, a jej smak ma dla niej duże znaczenie, pomyśl o prezencie związanym właśnie z tym napojem.

Urządzenie do parzenia kawy

Idealnym, choć kosztownym pomysłem jest ekspres do kawy. Możesz jednak zaproponować zrzutkę na prezent innym członkom rodziny lub przyjaciołom. Niewielki ekspres ciśnieniowy można kupić już za kilkaset złotych. Tańszą opcją jest ekspres przelewowy, który również znacząco podnosi jakość naparu, daje możliwość przygotowania go w większej ilości i dolewania sobie do filiżanki, kiedy tylko przyjdzie na to ochota.

Fajnym pomysłem jest również zakup poręcznej i łatwej w obsłudze kawiarki. Umożliwi ona przygotowanie klasycznej włoskiej kawy, której sława sięga już nawet poza Europę. Wybierz kawiarkę z dobrej jakości, bezpiecznych materiałów, a jej wielkość dostosuj do potrzeb osoby obdarowanej.

Miłośnik kawy po turecku doceni French Press, czyli popularny dzbanek z tłokiem. To najprostsze urządzenie, którego zaletą jest możliwość zabrania na działkę, a nawet pod namiot i zrobienia kawy bez fusów w każdych warunkach. French Press sprawdzi się także do parzenia herbat liściastych i granulowanych.

Inne prezenty dla kawosza

Jeżeli dana osoba posiada już urządzenie, z którego kawa smakuje jej najlepiej, wciąż masz szerokie pole do popisu podczas wyboru prezentu. Warto sprawdzić, co oferuje https://www.morele.net, a oto nasze propozycje:

  • Młynek do kawy – świeżo mielona kawa ziarnista to zupełnie inny aromat i smak. Już sam zapach wydobywający się z młynka działa rano pobudzająco. Wybieraj między młynkami ręcznymi, elektrycznymi, ceramicznymi, metalowymi, udarowymi i żarnowymi. Urządzenie może dodatkowo posiadać regulację stopnia zmielenia ziaren.
  • Spieniacz do mleka – umożliwia picie kawy z pianką we własnym domowym zaciszu, bez konieczności posiadania drogiego ekspresu. Wśród dostępnych na rynku modeli występują  zarówno większe spieniacze elektryczne, jak i ręczne, mieszczące się w płytkiej kuchennej szufladzie. W przypadku sprzętu na baterie można go zabrać ze sobą do pracy lub nawet na piknik w plenerze. Spieniacz do kawy przyda się także do ubicia piany z jajek, przygotowanie omletu lub wymieszania koktajlu.
  • Szablony do dekoracji kawy – prezent dla prawdziwych estetów, którzy przywiązują dużą wagę do tego, jak wygląda ich napój. Kawa z pianką posypana cynamonem, kakao czy czekoladą układającymi się w kształt serca lub uśmiechniętej buźki od samego rana zadba o dobry humor osoby, która będzie ją piła.
  • Kubek termiczny – umożliwi on spożywanie pysznej kawy również poza domem. Można ją popijać w drodze do pracy, jadąc w dłuższą trasę lub podczas nużącej wywiadówki w szkole. Dobrą opcją jest zamówienie kubka personalizowanego, z własną grafiką lub zabawnym tekstem.
  • Zestaw kawowy lub kubek – picie kawy dla wielu jest rytuałem, a odpowiednia oprawa stanowi jego bardzo ważny element. Zamów więc elegancki zestaw filiżanek ze spodkami, cukierniczką, dzbankiem i mlecznikiem lub duży oryginalny kubek.

Wielbiciel lub wielbicielka kawy ucieszą się również z T-shirtu z zabawnym nadrukiem dotyczącym tego napoju lub plakatu, który powieszą sobie w kuchni.

Artykuły podobne

Miniaturowy worek bokserski

    Dzisiejszy dzień nie należał do najlepszych. W szkole dostałeś jedynkę. Albo w pracy szef udzielił ci bezzasadnej nagany. Albo pokłóciłeś się ze znajomymi. W każdym razie buzują w tobie…
Zobacz więcej ...