Nietrafiony prezent? Przekaż dalej. Sztuka regiftingu.

Total
0
Shares

Otrzymujesz prezent, który jest w porządku, ale w wielu względów na masz ochoty trzymać go w domu? Z drugiej strony zbliża się okazja, na którą nadawałby się świetnie? Oddaj go! Regifting (z ang.ponowne podarowanie prezentu) to pomysł na podarowanie nieudanym prezentom drugiego życia. Choć w niektórych kręgach może to być uznane za skąpstwo lub lenistwo, obecnie, kiedy jesteśmy zalewani setkami różnego rodzaju przedmiotów i kiedy recycling zyskuje na wartości, nie musimy być tak zachowawczy. Jeśli zdecydowałaś/aś oddać komuś swój nietrafiony prezent, musisz pamiętać o kilku zasadach regiftingu:

1. Wybierz kogo nim obdarujesz.

W pierwszej kolejności skreśl osobę, od której dostałeś prezent. Tego nie robimy nigdy. Zastanów się kto z Twoich przyjaciół ucieszyłby się w takiego podarunku. Najlepiej jeśli prezent wpisuje się w kategorię przedmiotów, które zazwyczaj kupujesz tej osobie. Np. jeśli jest to wazon, podaruj go osobie, która lubi dostawać prezenty z kategorii dekoracji wnętrz.

2.  Sprawdź zawartość.

Dobrze obejrzyj produkt, żeby uniknąć nietaktu podarowując np. prezent z dedykacją, ceną lub innym oznaczeniem, które zdradziłoby, że wcześniej prezent miał trafić do innej osoby. Jeśli oddajesz książkę, przekartkuj ją żeby sprawdzić czy nie ma w niej prywatnych zakładek lub notatek.

3. Opakuj go ładnie.

Są osoby, które pięknie opakowany prezent cieszy bardziej niż jego zawartość. Zawsze kiedy otwierają prezenty, starają się to robić ostrożnie, w myśl zasady : ?to jest zbyt piękne, żeby to otworzyć!? Pakowanie prezentów samo w sobie bywa sztuką, więc nawet oddajesz komuś swój prezent, pamiętaj, że wręczasz wyrazy przyjaźni, miłości. Zatem zadbaj by jego wygląd estetyczny niósł komuś taką samą lub nawet większa radość jak Tobie.

4. W razie wątpliwości, poczekaj na właściwą okazję.

Czujesz, że coś zbywa Ci w domu? Nie oddawaj tego tylko po to, żeby zwolnić w domu przestrzeń. Nadrzędną zasadą regiftingu, tak jak i obdarowywania sensu stricto jest dawanie radości, szacunku i ogólnie dobrych uczuć i emocji. Nie pozwól by twój prezent uraził kogoś, dlatego uważnie przemyśl komu go podarujesz. Choć impreza w biurze to najczęstsza okazja to wymiany nielubianych prezentów, nie rób tego nia siłę i zawsze dobieraj podarunki do osób, do których chcesz by trafiły.

Artykuły podobne

Adoptuj zwierzaka

Świetny prezent dla miłośniczek zwierzaków. Lama, orzeł biały, jeleń europejski bądź waran białogłowy z Chorzowskiego Ogrodu Zoologicznego na pewno się ucieszą mając nowego opiekuna. Tylko się nie bój. Żadne z…
Zobacz więcej ...

Kaktus – wersja kieszonkowa

Całkiem spora liczba osób lubi przypinać do kluczy breloczki wszelakiej maści: maskotki, symbole znanych marek, własnoręcznie stworzone małe dzieła sztuki. Z pewnością jednak żaden z Twoich znajomych nie posiada przy…
Zobacz więcej ...

Gadający chomik

Nie tylko w wigilię zwierzęta mówią ludzkim głosem. Czy wiesz, że niektóre gatunki chomików mogą gadać jak najęte nawet przez cały rok (najchętniej z dziećmi)? Te bardzo inteligentne, przesympatyczne, urocze…
Zobacz więcej ...