JakiPrezent.pl Blog / Okulary przeciwsłoneczne idealne na lato!

Okulary przeciwsłoneczne idealne na lato!

Okulary przeciwsłoneczne stały się nieodłącznym elementem letnich stylizacji. Całe szczęście skończyły się już czasy, w których każdy chodził w takich samych oprawkach. Obecnie producenci zalewają nas różnorodnymi oprawkami, zarówno pod względem kolorystycznym jak i kształtu. Dzięki olbrzymiej ofercie każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Okulary stały się elementem wręcz niezbędnym, uzupełniającym wizerunek.

Bez względu na to czy korekcyjne czy przeciwsłoneczne, okulary powinny być nie tylko praktyczne ale i ładne. Jeśli już znajdzie się okulary odpowiednie dla siebie, staną się one prawdziwą ozdobą. Świetnie zatuszują też niewielkie mankamenty urody.

Najmodniejsze okulary

Źródło: ofeminin.pl

Okulary powinny być przede wszystkim odpowiednio dobrane. Powinny być odwrotnie proporcjonalne do kształtu twarzy. Jest to najważniejsza zasada w doborze okularów.

Twarz okrągła – Taka twarz najlepiej prezentuje się w oprawkach kwadratowych i kanciastych. Zatuszują jej pełny i okrągły kształt. Wydłużą i wyszczuplą.

Twarz owalna – Ze względu na idealne proporcje, taka twarz wygląda dobrze w każdym kształcie oprawek. Najważniejsze żeby zachować balans proporcjonalności twarzy.

Twarz kwadratowa – Najodpowiedniejszym kształtem będą okulary o zaokrąglonym kształcie. Złagodzą i wydłużą rysy twarzy.

Twarz trójkątna (w kształcie serca) – Oprawki mają za zadanie zmniejszyć optycznie szerokość skroni. Wybieraj oprawki okrągłe i niektóre kwadratowe.

Twarz w kształcie kropli (gruszki) – Najbardziej proporcjonalne będą okulary szersze na górze, kocie, żyłki(na górze oprawka a na dole przeźroczysta żyłka).

Kształty twarzy

Źródło: bellasmakeupspace.blogspot.com

Jakie okulary są tego lata najbardziej trendy?

2 modele okularów zdominowały polskie ulice: Ray-Ban Aviator oraz Ray-Ban Wayfarer. Najpopularniejszy model marki Ray-Ban powstał w latach dwudziestych XX wieku. Inicjatorem projektu był generał lotnictwa Douglas MacArthur, który w 1929 roku zlecił wykonanie pierwszych Ray-Ban’ów dla armii amerykańskiej. Firma podjęła wyzwanie, wypuszczając pierwszy model , który trafił do sprzedaży publicznej w 1936 roku. Rok później firma zarejestrowała znak towarowy Ray-Ban. Oprawki z tworzywa sztucznego zamieniono na metalowe, a nazwę przemianowano na ”Large Metal”. Tenże model to nic innego jak najpopularniejsze okulary na świecie: Ray-Ban Aviator. W 1952 firma Ray-Ban wypuściła model Wayfarer. Jak inne modele, miał prostą konstrukcję i był łatwy w noszeniu i szybko zdobył status kultowego. Te dwa modele noszą zarówno gwiazdy na całym świecie jak i zwykli ludzie na polskich ulicach.

Ray-Ban Aviator

Źródło: sunglasshut.com

Ray-Ban Wayfarer

Źródło: sunglasshut.com

A Wy jaki model okularów lubicie najbardziej?

O autorze Wszystkie posty

Małgo

Małgo

Rozważna i romantyczna, czy odważna i nieprzewidywalna? Różnie z tym bywa… Jedno jest pewne – dziennikarka pełną parą z wykształcenia i powołania.
Ukończyłam studia dziennikarskie na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, pisywałam do lokalnych gazet, prowadziłam audycje radiowe. Ostatnimi czasy związałam się z telewizją, gdzie pracowałam jako prezenterka i redaktorka. Niedawno rozpoczęłam przygodę z własną firmą kosmetyczną, gdzie spełniam się jako kobieta, właścicielka, blogerka.
Uwielbiam wszelkie nowinki modowe, dobrą muzykę czy ciekawą książkę. Pasjonują mnie podróże, jazda konna oraz dobra zabawa. Mam dobry gust, potrafię z „niczego” wyczarować „coś” wyjątkowego i niepowtarzalnego. Od wakacji 2013 roku realizuję się jako szczęśliwa mężatka.
Mam nadzieję, że moje artykuły na jakiprezent.pl przyniosą Państwu wiele radości, a moje rady będą przydatne w codziennym życiu. Jestem z Wami, piszę dla Was i myślę o Was nieustannie.
MAŁGO