Po pierwsze bezpieczeństwo dzieci

Total
0
Shares

Wraz z naszym maluchem rośnie wskaźnik potencjalnego zagrożenia, które stanowić będą meble oraz drobne domowe przedmioty. Ostre kanty, ciężkie przedmioty, schody, wrzątek i wiele innych rzeczy powinno zostać dobrze zabezpieczone, aby nie stanowiły zagrożenia. Porady na temat dzieci przydadzą się w przygotowaniu do przyjścia na świat naszego potomka.

Pierwsza i najważniejsza rzecz w naszym domu to nic innego jak schody. Wystarczy chwila nieuwagi, aby nasz prędki szkrab dostał się na piętro. Dzieci sugerują się w zachowaniu przede wszystkim ciekawością. Najlepszym rozwiązaniem będzie tu zainstalowanie bramki, której wysokość można regulować w miarę potrzeb i uniemożliwi dziecku próby dostania się poza nią.

Ostre przedmioty, rzecz jasna, powinny być schowane z pola widzenia dziecka, a w razie potrzeby ? zabezpieczone. Również gniazdka w ścianach będą kusić dziecko, tak więc powinniśmy zakupić specjalne plastikowe osłony, które nie przewodzą prądu oraz izolują go od małego domownika.

Kolejną ważną rzeczą są ostre kanty mebli. Jeśli nie chcemy się rozstawać ze szklanym stołem lub ławą o ostrych kantach, to powinniśmy odpowiednio je zabezpieczyć, gdyż stanowią one wielkie niebezpieczeństwo dla dziecka. W sklepach oraz w sieci dostępne są już specjalne gumy izolacyjne, którymi możemy okleić kanty stołu lub innych mebli. Są one w pełni bezpieczne i świetnie amortyzują uderzenia.

Wbrew pozorom, im mniejszy przedmiot, tym większe zagrożenie. Małe przedmioty są dla dzieci bardziej dostępne. Ciekawski szkrab przemyci mały przedmiot i zapewne będzie chciał spróbować jak smakuje. Tak więc najlepszym rozwiązaniem będzie to odpowiednie ulokowanie wszelkiego rodzaju drobiazgów w pudełkach lub szafkach. Przedmioty gospodarstwa domowego powinny znaleźć się poza zasięgiem, a kuchenne drobiazgi, jak sztućce, zapalniczki itp., w szufladach.

Warto też zadbać o sztućce jedzącego już samodzielnie dziecka. Powinny być nie tylko plastikowe, ale również o niezbyt zaostrzonych końcach. Jeśli odwiedzą nas goście i planujemy ich przyjąć przystawkami na wykałaczkach, to nigdy nie częstujemy nimi małych dzieci. Szaszłyki oraz przystawki podajemy dzieciom na połamanym wedle potrzeby i surowym makaronie do spaghetti lub innym spożywczym przedmiocie. Inne porady na temat dzieci znajdziesz na porady na temat dzieci znajdziesz na serwisie http://www.siewie.pl.

Artykuły podobne