Weekend majowy w Czeskiej Pradze

Total
0
Shares
Muzeum Narodowe przy placu św. Wacława, źródło: miastaswiata.com.pl

Tegoroczny weekend majowy może rozpieścić wiele osób. Biorąc jedynie 3 dni urlopu, możemy zyskać aż 9 dni wolnego! Takiej okazji nie można przepuścić, fajnie więc przemyśleć, jak spędzić ten czas. A może wybrać się po prostu do romantycznej i pięknej Czeskiej Pragi?

Muzeum Narodowe przy placu św. Wacława, źródło: miastaswiata.com.pl

Praga to jedno z najpiękniejszych miast Europy i świata, corocznie odwiedzane przez miliony turystów. Zachęca się do odwiedzenia Pragi w dowolnej porze roku, bo przez okrąglutkie 365 dni w roku Praga jest po prostu piękna. Praga zwana też jest "Złotą Pragą", "miastem stu wież", "złotym okrętem na Wełtawie", "Matką Miast" lub "Sercem Europy", a jej bogata historia ukazuje się każdemu turyście w postaci romańskich, gotyckich, renesansowych, barokowych i klasycystycznych budowli. Miasto, swoim urokiem i klimatem czaruje zarówno turystów jak i jego rdzennych mieszkańców.

Praskie Mosty, źródło: 4anotimpur.ro

Spacer wąskimi uliczkami w świetle latarni gazowych, pocałunek pod kwitnącym drzewem w barokowym ogrodzie, rejs zabytkowym parostatkiem, noc na zamku lub w pałacu, podróż historyczną kolejką parową, ślub w pałacowym parku – to składniki praskiego romantycznego koktajlu. Można je łączyć według własnego uznania!

Starówka, źródło: juanjoymanel.wordpress.com

Miasto nieuszkodzone przez drugą wojnę światową oferuje niezapomniane wrażenia już zwykłą przechadzką po zrekonstruowanych barokowych, rokokowych i secesyjnych ulicach. Okolica ważnych zabytków turystycznych jest wyposażona w zony dla pieszych, i jest więc możliwe swobodnie się przechadzać po ich okolicy. Już po krótkich trzech, lub czterech dniach spędzonych w Pradze można się w niej zakochać. W ciągu pierwszych dni wizyty jest wskazane przeprowadzić pieszą ekskursję po Pradze z przewodnikiem. Praga oferuje urok historycznego dziedzictwa, ale również zabawę i barwne życie nocne, które docenią zwłaszcza młodzi turyści.

Widok na Starą Pragę, źródło: tu-tam.blogspot.com

 Praga potrafi się o swych turystów świetnie zatroszczyć. Do miasta lata mnóstwo spółek lotniczych również tanich, więc nie jest trudne wybrać sobie z dużej ilości lotów ten, który będzie najbardziej odpowiadał. W Pradze znajduje się również duża ilość hoteli, domów noclegowych, z których niektóre oferują ciekawe zniżki zwłaszcza w razie terminowej rezerwacji. Jeżeli ktoś będzie miał ochotę wybrać się poza granice miasta, to można sobie z łatwością wynająć samochód. Ze względem na dużą ilość turystów, którzy Pragę odwiedzili w ubiegłych latach, istnieje tutaj mnóstwo atrakcji rozrywkowych, kulturalnych akcji. Podróżować po mieście można wygodnie metrem, tramwajem albo autobusem. Do wyboru do koloru.

Most Karola, źródło: gornicki.webhost.pl

Artykuły podobne

Bielizna ciążowa

Bielizna ciążowa, bez wątpienia, przechodzi rewolucję. Pas ciążowy to jeden z jej aspektów.  Do czego właściwie służy? Kobiety, które spodziewają się dziecka, mogą coraz częściej kupić ładną i funkcjonalną odzież,…
Zobacz więcej

Po co nam prawdziwy mężczyzna?

Co znaczy w dzisiejszych czasach określenie „prawdziwi mężczyźni”? Kim są panowie, których można by tak nazwać? Czy prawdziwy mężczyzna to taki, który ma charakter, nie boi się podejmować decyzji, ma…
Zobacz więcej

Kajakowy zawrót głowy

Oderwanie od codzienności na spływie kajakowym! Coraz częściej wybierana aktywna forma spędzania wolnego czasu to spływy kajakowe. Idą ciepłe dni, a biura podróży oraz firmy eventowe zajmujące się organizacją takich…
Zobacz więcej