JakiPrezent.pl Blog / Wyjazd na długi weekend – najmodniejsze miejsca w Europie

Wyjazd na długi weekend – najmodniejsze miejsca w Europie

 

W związku z ostatnimi zamachami w największych europejskich miastach, wielu Polaków unika popularnych niegdyś miejsc. W takim razie gdzie zaplanować wyjazd na długi weekend? Jakie są obecnie najmodniejsze miejsca w Europie, w których jednocześnie nie ma się czego obawiać? Przygotowaliśmy kilka „bezpiecznych” propozycji.

Bratysława

Wyjazd na długi weekend – Bratysława

Słowacka stolica, która wciąż zostaje dość niedoceniana, co ma swoje plusy. Największym z nich są mniejsze tłumy niż w pozostałych stolicach. Miasto cieszy się bogatą historią, dzięki czemu na jego terytorium istnieje ponad dwadzieścia muzeów. Bratysława jest polecana do zwiedzania na 2-3 dni, w ciągu których można obejrzeć wszystkie główne atrakcje i poczuć klimat miejsca. Dzięki temu staje się idealnym pomysłem na weekend.

Budapeszt

Wyjazd na długi weekend – Budapeszt

Jedno z najbardziej kulturalnych miast w Europie. W przeciwieństwie do Bratysławy jest dość mocno oblegane przez turystów. Coś czym Budapeszt szczególnie wyróżnia się spośród pozostałych stolic, są uzdrowiska z gorącymi źródłami. Miasto jest niesamowicie romantyczne przez dużą ilość starych kamienic, pięknych placów, fontann. Miasto cudownie prezentuje się nocą.

Praga

Wyjazd na długi weekend – Praga

Miasto nazywane drugim Paryżem. Ta czeska stolica słynie z przepięknego Starego Miasta, Mostu Karola i wielu muzeów o przeróżnych tematykach. Już sam spacer po Pradze jest niesamowicie klimatyczny. Będąc tam koniecznie musimy spróbować lokalnej kuchni, przepłynąć się promem i posłuchać ulicznych grajków. Jednak tutaj również sporym minusem jest dużo zwiedzających, co w zasadzie jest potwierdzeniem świetności tego miejsca. W zaplanowaniu wyjazdu do tego pięknego miasta na pewno pomoże Ci artykuł „Weekend majowy w Czeskiej Pradze”.

Wiedeń

Wyjazd na długi weekend – Wiedeń

Chyba najbardziej kulturalne, zabytkowe i turystyczne miejsce w Europie z niesamowicie bogatą historią. Niegdyś było to siedlisko artystów, na podobnym poziomie co Paryż. Miasto ma tak wiele zabytków, że spokojnie można się do niego wybrać nawet na dłuższą wycieczkę i na pewno nie będziemy się w nim nudzić. Ci którzy Wiedeń zwiedzili, bardzo chętnie do niego wracają.

Czarnobyl

Wyjazd na długi weekend – Czarnobyl

Wybór, który nie wydaje się oczywisty. „Czarnobyl bezpieczny? Jak to”. Promieniowanie w tym obszarze już nie zagraża zdrowiu, w związku z czym co raz modniejsze stały się wycieczki w „Strefy zamkniętej”. Biura, które organizują wyprawy w okolice Prypecia określają je jako ekstremalne. Jest to dość nietypowy rodzaj wycieczek. Jeśli zatem lubisz dreszczyk emocji, a wypoczynek w tradycyjnej formie dawno Ci się znudził, ta propozycja powinna Ci się spodobać.

Wiesz już, w którą stronę wyruszyć? W takim razie przyda Ci się także kilka praktycznych wskazówek na temat pakowania. Całe szczęście, że udzielamy ich w artykule „Jak spakować się na weekendowy wyjazd?” 😉 Wszystko już gotowe? W takim razie udanego zwiedzania!

Zobacz więcej:

10 pomysłów na ekskluzywne przeżycia dla bogaczy

Romantyczny prezent dla niej – piękny czas we dwoje

Jak spędzić rocznicę ślubu? 10 pomysłów, które wyzwolą romantyczne uczucia

O autorze Wszystkie posty

Joanna

Joanna

Z pasją wyszukuje ciekawe tematy, którymi dzieli się z czytelnikami. Uwielbia pisać o dawaniu, ta idea jest jej bliska, ale tematy z nutą bon chic, bon genre to jej ewidentna miłość. Kocha Francję za jej styl, pejzaże i kuchnię prowansalską. Chętnie wpada na francuskie strony i przybliża francuski punkt widzenia. Resetują ją domowe popołudnia i muzyka, a jak rusza w drogę, to tylko rowerem.