Zaskocz górnika prezentem ? szklana statuetka jako prezent na Barbórkę

Total
0
Shares

Każdy z Was zapewne słyszał o święcie górników, które przypada w Polsce na 4 grudnia. Opiekunką górników jest św. Barbara z Nikomedii, stąd też pochodzi nazwa Barbórka. I tak od zarania dziejów patronka trudnej pracy wspiera górników w ich zawodzie. Jednak czy wiecie, że poza górnikami Barbórkę obchodzą również geolodzy i inne osoby wykonujące zawody związane poszukiwaniem paliw kopalnych? Nie sami zatem górnicy świętują 4 grudnia.

W tradycji górniczej Barbórka rozpoczyna się poranna mszą w kościele lub w cechowni, przy figurze św. Barbary. Następnie orkiestra górnicza gra między innymi swój hymn oraz odbywają się uroczyste akademie i spotkania. Z okazji Dnia Górnika organizowane są koncerty, występy artystyczne, zabawy lub bale, w których uczestniczą całe rodziny górnicze. Barbórka to idealny moment do tego, aby złożyć podziękowania dla górników, którzy przecież wykonują bardzo ciężką pracę. A dziękować jest naprawdę za co. Za trud, oddanie, samozaparcie, systematyczność. Prezent na Barbórkę może wręczyć zarówno szef kopalni jako docenienie swoich pracowników jak też rodzina i znajomi górnika, który obchodzi swoje święto. Zapewne w wielu Waszych rodzinach ojciec, dziadek, stryjek, czy brat są górnikami. Jednak zastanówmy się nad kwestią odpowiedniego prezentu dla górnika? Dobrze by było, jeśli prezent podkreślałby tematykę okazji, z którą jest związany. My proponujemy podarować prezent, który sprawi obdarowanemu wiele radości oraz wywoła niezapomniane emocje. Takim emblematem, które ma ogromne znaczenie dla każdego górnika, jest godło górnicze.

Godłem górników jest perlik czyli młot i żelazko czyli krótki kilof. Służyły one górnikom do rozbijania rud i węgla. Obecna forma godła została wystylizowana w jednym z przedwojennych czasopism górniczych, tak, że całość daje się wpisać w koło, przy czym perlik spoczywa na żelazku. Barwy górnicze to czerń i zieleń. Pierwsza jest symbolem podziemnych ciemności, a druga górniczych tęsknot za zielenią lasów i pól w czasie pracy pod ziemią. Tak więc w życiu każdego górnika wiele jest symboli. Warto więc podczas wyboru prezentu dla górnika pójść właśnie w tym kierunku. My proponujemy połączenie znaczenia symbolicznego godła z pięknem i precyzją wykonania. Taką hybrydą symboli i estetyki jest statuetka ze szkła kryształowego, w której wygrawerowane jest godło górnicze. Zawarta w krysztale osobista dedykacja podkreśli oraz uczyni ten podarunek wyjątkowym i oryginalnym.

Statuetka 3D

Źródło: crystalcity.pl

Szklana statuetka to prezent nie tylko sentymentalny i symboliczny, ale także praktyczny. Może być umieszczona w dowolnym miejscu Twojego mieszkania i tym samym wprawiać w zachwyt przybyłych gości. Cała bryła prezentuje się naprawdę znakomicie, a dzięki trójwymiarowej technice, godło oraz Twoje dedykacja będą widoczne z każdej strony statuetki. Jeśli chodzi o nas ? prezent trafiony w same sedno. Ciekawi jesteśmy, jaka jest Wasza opinia?

Tymczasem korzystając z okazji chcemy życzyć wszystkim górnikom gorąco życzymy, aby w trakcie wykonywania codziennych obowiązków towarzyszyło Im zawsze poczucie bezpieczeństwa – i to zarówno bezpieczeństwa własnego życia i zdrowia.

Artykuły podobne

Cycaty kufel

Pyszne piwo prosto z piersi… No, prawie… Czyż ten kufel nie jest uroczy? Rozbawi każdego, kto spojrzy w jego słodkie piwne “oczy”. Dostarczy nie tylko przyjemnych wrażeń smakowych, lecz także…
Zobacz więcej ...