Żelazko dla podróżników

Jest podstawowym sprzętem w każdym domu, jednak wielu z nas korzysta z niego również w trakcie podróży. Żelazko może się przydać zarówno podczas wakacyjnych wyjazdów, jak i w trakcie służbowej podróży. Ciasne walizki oraz upychanie w nich ubrań na dłuższy wyjazd sprawia, że od prasowania wielu z nas nie może uwolnić się nawet w trakcie urlopu. Ci, którzy z racji wykonywanej pracy dość często muszą wybierać się w delegacje, również cenią sobie niewielkie urządzenia pozwalające poprawić wygląd służbowego stroju. Jakie żelazko można zabrać ze sobą w trasę? Najlepiej sprawdza się w takiej sytuacji niewielkie, lekkie i składane żelazko turystyczne.

AGD dla podróżujących

Dla tych, którzy często podróżują i którzy chcą zawsze cieszyć się pięknymi, zadbanymi ubraniami, powstała cała kolekcja żelazek turystycznych. Dzięki niewielkim rozmiarom można je bez problemu umieścić w podróżnej torbie, i choć w domowych warunkach raczej się nie sprawdzają, na wakacjach są wystarczającym rozwiązaniem. Do przeprasowania koszuli lub sukienki nie potrzebny jest przecież aż tak wydajny sprzęt, z jakiego korzystamy w domu. Żelazka turystyczne zazwyczaj mają składane rączki, co dodatkowo ułatwia ich transportowanie. Większość producentów sprzedaje swe produkty w specjalnych etui, dzięki czemu delikatna stopka żelazka jest skutecznie chroniona przed możliwością uszkodzenia w czasie podróży.

Niewielkie, lecz funkcjonalne

Niepozorne rozmiary żelazek dla podróżników mogą sugerować ich niewielką funkcjonalność. Nic bardziej mylnego. Dzięki nowym technologiom prasują one tak samo skutecznie, jak te żelazka, z których korzystamy w domu. Możliwość regulacji temperatury oraz siła strumienia pary w zasadzie nie odbiegają od tych domowych sprzętów. Mniejsza jest tylko powierzchnia stopki, co znacznie wydłuża czas prasowania.
Żelazko turystyczne Philips, 112 zł

Żelazko turystyczne Philips Caravelle

Żelazko turystyczne Rowenta, 132 zł

Czy warto inwestować w takie żelazko?

Wbrew pozorom koszty, które trzeba ponieść w związku z zakupem żelazka turystycznego wcale nie są zbyt wysokie. Wiele zależy tu od producenta, jednak dobrej jakości sprzęt można nabyć już za 40 złotych. To niewielka cena za możliwość cieszenia się wyprasowanymi, eleganckimi ubraniami w czasie podróży.

O prezentologu Pomysły na prezenty - zobacz

adam