Cechy wzmacniającej odżywki do włosów, czyli co powinna zawierać?

Total
0
Shares

Odżywka regeneruje, wygładza, dodaje objętości, nawilża? Nie każda jednak posiada te same właściwości i zastosowania. Tylko umiejętny jej wybór sprawi, że w pozytywny sposób zadba o włosy. Dlatego bardzo ważne jest, aby umieć czytać skład odżywki i decydować się na tą, która odpowiada potrzebom fryzury. Zobacz, jakie cechy powinna mieć wzmacniająca odżywka do włosów oraz naucz się czytać skład tego produktu!

Wzmacniająca odżywka do włosów lekarstwem na zniszczoną fryzurę

Zniszczenie włosów może być spowodowane wieloma różnorodnymi czynnikami. Do przyczyn wewnętrznych zalicza te, które są związane z zaburzeniem funkcjonowania gospodarki hormonalnej organizmu oraz z nieprawidłową pielęgnacją włosa lub jej całkowitym brakiem. Zewnętrzne, czyli środowiskowe, dotyczą natomiast działań pogodowych – zimnego wiatru, gorącego słońca czy deszczu. Tak samo jak odmienne są przyczyny zniszczonych włosów, tak samo w różny sposób może to zniszczenie się objawiać – jest to zależne od indywidualnych predyspozycji każdego z osobna. Uszkodzone włosy charakteryzują się wieloma cechami, a są to np.:

 • wypadanie włosów,
 • rozdwajanie się końcówek,
 • brak objętości,
 • nadmierne puszenie się,
 • elektryzowanie się,
 • matowość, brak koloru i blasku,
 • częste przetłuszczanie się.

Jak odbudować zniszczone włosy?

Przede wszystkim codzienną pielęgnację musisz oprzeć na produktach kosmetycznych jednej marki. Nie polegaj na samym szamponie. Jeżeli masz poważny problem, zaufaj działaniu odżywki lub maski, serum czy nawet ampułek. Tabletki czy wspomniane właśnie ampułki lecznicze powinny być polecone przez lekarza specjalistę. Jeżeli masz bardzo duży problem ze swoimi włosami, bo np. nadmiernie wypadają lub na skórze głowy jest łupież, nie próbuj pozbyć się tych defektów na własną rękę. Odżywki i maski mają bowiem delikatniejsze działanie niż chociażby suplementacja i zwalczają te łagodniejsze objawy zniszczonych włosów.

Mimo że uszkodzone włosy definiuje się poprzez defekty i mankamenty, które czynią fryzurę nieestetyczną, to nie ma jednego produktu, który będzie w stanie zniwelować wszystkie objawy. Dlatego wybieraj takie, które są ukierunkowane na konkretny problem.

Problemy, które zwalczy wzmacniająca odżywka do włosów

Skoro nie istnieje jeden kosmetyk na wszystkie problemy włosów, zastanawiasz się pewnie co z odżywką wzmacniającą do włosów zniszczonych – bo przecież zniszczenie to i elektryzowanie się, i wypadanie, i rozdwajające się końcówki? Tak, każdy z tych defektów można zaliczyć do kategorii określającej włosy jako uszkodzone. Jednak każdy z tych problemów należy potraktować indywidualnie i decydować się na takie kosmetyki, które bezsprzecznie je zwalczą.

Jeżeli natomiast nie jesteś w stanie określić tego konkretnego rodzaju zniszczenia włosa, ale fryzurę definiujesz jako zdewastowaną pod względem ogólnym, to najlepsza będzie odżywka na zniszczenia, np. wzmacniająca odżywka do włosów zniszczonych L?Oreal Paris. Działa ona kompleksowo na każdy problem uszkodzenia włosa i przywraca blask, siłę i łatwość w stylizacji.

Skład odżywki do włosów zniszczonych

 • Arginina – aminokwas ten pomaga odżywić, zregenerować i odbudować strukturę włosa, którego prawidłowe funkcjonowanie i budowa są warunkiem do posiadania zdrowych włosów. Sprzyja także wzmocnieniu cebulek i ułatwia wzrost nowego włosa. Dzięki temu składnikowi pasma są w dobrej kondycji.
 • Proteiny – składniki te mają zdolność do wnikania głęboko w strukturę włosa. Dzięki temu odżywka z proteinami nie działa powierzchownie, ale dokonuje zmian regeneracyjnych także od wewnątrz.
 • Pro-keratyna – cechuje się właściwościami odbudowującymi oraz wzmacniającymi włos od nasady aż po końcówki.
 • Ceramidy – określane są mianem zastępcy cementu, który naturalnie scala struktury włosa. Dzięki ceramidom łuski włosa będą blisko siebie, a włos będzie gładki i miękki.

Artykuły podobne

Poznaj Pana Trawkę

Pan Trawka to szalenie zabawny jegomość. Ma zgrabną, porcelanową sylwetkę oraz zabójczą fryzurę. Jego misja to wywołanie uśmiechu na Twojej twarzy. Oczywiście nie ma nic za darmo. Jeśli chcesz, by…
Zobacz więcej ...