Motywy ludowe są od niedawna stałym elementem pokazów mody największych projektantów. Intensywne kolory, duże korale, kwieciste chusty i pióra opanowały wybiegi największych kreatorów. Pomysł ten spodobał się wielu gwiazdom, które tak, jak Monika Brodka postawiły na folkowy styl i na salonach pojawiają się tylko w kreacjach z ludowymi wzorami. Nie umknęło to uwadze producentów odzieży. To ogromne zainteresowanie tradycyjnymi motywami doprowadziło do powstania nowego stylu ?New Folk?, dzięki któremu każda z nas poczuje się oryginalnie! Brak pomysłów na prezent pod choinkę? Może warto zaczerpnąć je z tradycji?

Gdy Marysia Sadowska pojawiła się w bluzie z motywem z chust góralskich, wzbudziła ogromne zainteresowanie. Zachwyt fanów spowodował, że znana piosenkarka postanowiła stworzyć całą linię folkowych bluz. Do ich promocji przyłączyli się inni artyści, m.in. rozpoczynająca solową karierę Dziun.

Marysia Sadowska w bluzie folkowej

bluza folkowa

Sklep: sadowska-fashion.pl

Cena: 268,00 zł

Zobacz więcej na bluza damska.

Matrioszka to nie tylko rosyjska zabawka, składająca się z wkładanych jedna w drugą drewnianych lalek. Znana babuszka wkroczyła w świat mody, pojawiając się chętnie na torbach i bluzkach. Użyczając swego wizerunku nosidełkom Ergo Matrioshka, zadbała też o stylowy wygląd najmłodszych.

torebka z matrioszką

Sklep: naludowo.pl

Cena: 180,00 zł

nosidełko Matrioszka

Sklep: folkownia.pl

Cena: 379,00 zł

Zobacz więcej na nosidełko.

Podstawą ludowego stroju jest przecież biżuteria! Barwne korale, kwieciste bransolety czy kolczyki z motywem kogucików nadadzą charakteru każdej stylizacji! Zawiązana na szyi chusta będzie wyglądała równie efektownie!

bransoleta folkowa

Sklep: folkownia.pl

Cena: 56,00 zł

kolczyki folkowe

Sklep: folkownia.pl

Cena: 28,00 zł

chusta folkowa

Sklep: naludowo.pl

Cena: 36,00zł

Zobacz więcej na biżuteria.

Jeżeli szukasz subtelniejszego wyrazu przywiązania do tradycji, etui na okulary, iPoda czy telefon lub pokrowiec na laptopa są idealnym rozwiązaniem. Wzory prosto z wycinanki łowickiej, koguciki i kwiaty sprawią, że będziesz wyglądała niepowtarzalnie!

torba na laptopa:

Sklep: naludowo.pl

Cena: 240, 00 zł

etui na okulary

Sklep: naludowo.pl

Cena:30,00 zł

etui

Sklep: naludowo.pl

Cena: 25,00 zł

Zobacz więcej na pokrowiec na laptopa oraz etui na okulary.

Artykuły podobne

Udział w akcji charytatywnej pomysłem na prezent

Święta to czas radości i miłości. W tym okresie pokazujemy, jak bardzo cenimy swoich bliskich i jak są dla nas ważni. Możemy jednak sprawić, by prezent podarowany bliskim ucieszył również…
Zobacz więcej ...