Co przywieźć z Grecji?

Co przywieźć z Grecji?

Total
0
Shares

Z Grecji, która jest bardzo słonecznym krajem, prócz ciepłych wspomnień i klimatu wąskich uliczek nadmorskich miejscowości warto na pewno przywieźć…

Najpopularniejsze smaczne prezenty z Grecji

Mydło oliwkowe. Większość spożywczych smakołyków jest do kupienia w Polsce, ale przywiezione z Grecji są na pewno tańsze i stają się pamiątką. Najczęściej kupowane są kolorowe oliwki z różnymi nadzieniami, oliwa z oliwek, miody np. tymiankowy lub z orzechami, kandyzowane warzywa (bakłażany, pomidory) i chałwa.

Jaki alkohol przywieźć z Grecji?

Z alkoholi kupuje się Metaxę (mieszankę brandy i wina), wódkę anyżkową Uzo i retzinę, czyli wino o żywicznym smaku. Trzeba jednak lubić te alkohole. Okazji do próbowania nadarzy się pewnie wiele. Grecy to bardzo gościnny naród. Choć sjesta jest dla nich świętym niemal odpoczynkiem. Sklepy są zamykane na dwie godziny po południu.

Regionalne upominki z Grecji i nie tylko

Z innych upominków możesz nabyć tu pantofle z pomponami (choć to raczej dla siebie) i czerwone czapki z frędzlem (część tradycyjnego stroju). Poza tym tysiące figurek z podobiznami antycznych bóstw albo obrazki z nadmorskimi krajobrazami, sprzęt do snorkelingu, dzieła z muszelek (chociaż ciężko znaleźć coś naprawdę ładnego), torebki ze skóry, charakterystyczną biżuterię z niebieskich oczek albo koraliki komboloi, które służą do zajmowania rąk greckim mężczyznom (np. podczas rzucania palenia lub picia kawy). Dodatkowo możesz kupić specyficzną ceramikę z antycznymi scenami. Na straganach jest też wiele pamiątek narodowych w niebiesko-białych barwach. Tych bardziej uduchowionych ucieszy mała ikona z wycieczki do Meteorów (oryginalne mają certyfikat na odwrocie i najlepiej nabyć je bezpośrednio w pracowniach).

Oczywiście wspomnienia są najważniejsze: polecam wycieczki do Aten (trzeba radzić sobie na miejscu z upałem), Santorini z niebiesko-białymi domami i na wyspę Skiatos z błyszczącym piaskiem.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem miedzy Grecją a Chorwacją, zajrzyj do tego artykułu poniżej, niech pomoże podjąć ci decyzję:

Co przywieźć z Chorwacji?

A jeśli po głowie chodzą ci też Włochy, poczytaj co możesz stamtąd przywieźć:

Co przywieźć z Włoch?

Jeśli jesteś typowym podróżnikiem zajrzyj na stronę z super gadżetami TUTAJ. Znajdziesz tam kilka ciekawych propozycji na wojaże.

Artykuły podobne

Otul się satyną

Subtelna koszulka do spania MIRAN uwodzi nieprzemijającym pięknem satyny i spowijających ramiona haftów. Dostępna jest w dwóch kolorach ? pudrowym różu bądź czekoladowym brązie. Doskonale podkreśli wszystkie twoje wdzięki. Delikatna…
Zobacz więcej ...

Kule antystresowe

Dla osób prowadzących stresujący styl życia, co w dzisiejszych czasach oznacza niestety, że dla prawie wszystkich – ciągle za czymś biegamy, coś gonimy i liczymy kolejne upływające sekundy. Prezentowanym kulom…
Zobacz więcej ...

Syrop klonowy

Kanadyjski przysmak. W krainie hokeja i srogiej zimy jest tradycyjnym dodatkiem do ichnich naleśników. U nas może być do czegokolwiek sobie życzysz. Jak podaje strona macierzysta: ?Jest to naturalny środek…
Zobacz więcej ...