Dopiero, co się poznaliśmy? Świętować Walentynki czy nie?

Total
0
Shares

Poznałaś go niedawno i nie wiesz… Przed Wami Walentynki, ale nie za bardzo wiesz, jak się do nich zabrać: kupić prezent czy nie? Zorganizować coś? A może wystarczy buziak? Jeśli on traktuje Walentynki jako wymysł nastolatek – wygłupisz się. A co jeśli zbagatelizujesz, a on czeka na ten wieczór jak na okazję by się do Ciebie zbliżyć? Szkoda by było straconej okazji. Podpowiadamy jak go wybadać.

Pierwsze pytanie, które powinnaś sobie zadać jest to na co naprawdę masz ochotę? Czy Ty sama lubisz Walentynki? Problem w tym, że nijak się ma to do Twojej nowej historii miłosnej. Najważniejsze bowiem to poznać Wasze stanowiska w sprawie Walentynek, bo nie będzie w roku tak dobrej kolejnej okazji na romantyczne świętowanie.
Część dziewczyn ma problem z głowy, bo z daleka czują, że ich sympatia jest anty-walentynkowa. Inne stawiają sprawę jasno i pytają wprost: "Interesuje Cię to czy nie?" Jeśli jednak brak Ci tej odwagi, spróbuj działać wg tego planu.

1.Wybadaj teren

Musisz postarać się poznać jego zdanie odnośnie Walentynek. Pomogą Ci w tym 3 poniższe metody:

Story o koleżance

Mimochodem możesz rzucić , że "Ala kupiła Tomkowi śmieszne slipki i idą na kolację". Przy dobrych wiatrach usłyszysz odpowiedź na to czy: 1. Czy on chce iść na kolację? 2. Czy podoba mu się pomysł na śmieszne slipki? Przy gorszym obrocie sprawy dowiesz się, że drwi z takich pomysłów lub, że raczej nie planuje spędzać tego dnia z Tobą.

Renomowany szpieg

Obserwuj go. Często zaprasza Cię do restauracji? Zwraca uwagę na Ciebie i Twoje potrzeby? Nawet jeśli Święto Zakochanych go przerasta, czujesz, że jest zdolny do wysiłku? Może należy do tych mało romantycznych lub do tych, którzy kochają cały rok, a nie tylko 14 lutego ? Tak czy owak Walentynki ma gdzieś? Z resztą, nie warto się przejmować – 32% mężczyzn nie potrafi podać dokładnej daty Walentynek.

Prośba o opinię

Zamiast pytać: "powiedz, czy chcesz spędzić Walentynki ze mną?" możesz niewinnie zacząć debatę czy w ogóle lubi je obchodzić. Przecież pytasz go raczej o samą opinię, prawda?

2. Uprzedź wydarzenia

Jeśli prorokujesz różne opcje z jego strony, przygotuj się na każdą. Jako, że Walentynki są tylko raz w roku, lepiej nie pozwolić, aby przeminęły bez wpływu na Waszą znajomość tylko dlatego, że obawiałaś się działać. Weź sprawy w swoje ręce – jako kobieta na pewno umiejętnie to rozegrasz. Jak?

Małe nieszkodliwe

Kup coś małego i śmiesznego.Prezent na Walentynki, o którym powiesz, że "liczy się pamięć". Ma on pokazywać, że zrobiłaś gest, ale jednocześnie nie będzie to coś nazbyt obnażającego Twoje uczucia. Kilka pomysłów na prezent dla niego znajdziesz w tym poście.

Dyskretnie, ale konkretnie

Zapomnij na chwilę, że 14 lutego są Walentynki. W miejsce tego zaproponuj mu wyjście w piątek. Nie mów o Walentynkach, tylko o piątkowym wieczorze. Dlaczego to dobra metoda? Bo gdy on zapyta: "aby świętować Walentynki?", Ty mu odpowiesz: "Niekoniecznie…a to one wypadają w piątek? Ach widzisz, a ja chciałam tylko spędzić z Tobą miły wieczór." Sprytne, prawda?

3. Do dzieła

Nieinwazyjny SMS

Rano w Walentynki wyślij mu sms: "Nie wiem co sądzisz o Walentynkach, ale jeśli czekasz na sygnał, to życzę Ci miłego Święta Zakochanych. Możesz zignorować tę wiadomość lub wysłać mi taką samą." lub "Dziś Walentynki, wyskoczymy gdzieś razem?". To lekkie, nienarzucające się i zachęca do powiedzenia TAK.

Pozwól, by sam przyszedł

Skorzystaj z okazji (np. przy winie) i wprowadź atmosferę flirtu. Uczyń krok i patrz, co on odpowie lub zrobi. "Czułeś róże w autobusie?" lub" Jak myślisz czy przyniosą nam dziś sernik w kształcie serca?". I czekaj. Jeśli zastopuje, nie czuj się głupio, po prostu rzuć rumieńcem, a potem powiedz "Przepraszam, zapędziłam się, jutro się poprawię". Jeśli zaskoczy i zaoferuje krok wprzód, skorzystaj, a jeśli czujesz moment, zrób swój i kolejne. Jeśli nie zaskoczy, będziesz przynajmniej miała satysfakcję, że nie wyszłaś przed szereg i go nie spłoszyłaś. Cóż wygląda na to, że na prezent z jego strony będziesz musiała chwilę poczekać.

Czytaj także:

Co przygotować na walentynkową kolację?

Blogerskie pomysły na Walentynki

Artykuły podobne