Gdzie najchętniej wyjeżdżamy na wakacje? Najczęściej odwiedzane miejsca

Total
0
Shares

fot. anesja26.blogspot.com

Od kiedy zrobiło się głośno na temat ataków terrorystycznych w Turcji i Egipcie, Polacy nie odwiedzają już tak chętnie państw arabskich, które dotychczas cieszyły się ogromną popularnością. Zatem gdzie najchętniej wyjeżdżamy na wakacje? Które oferty cieszyły się największym powodzeniem w ubiegłe wakacje i które wciąż się wyprzedają na kolejny sezon? Wciąż wielu z nas zachwyca się pięknymi krajobrazami Azji, na których skupiliśmy się w artykule ?Tajlandia w klimacie relaksu?. Jednak najbardziej oblegane kurorty, to te europejskie. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najbardziej pożądanych kierunków.

Portugalia

Najczęściej odwiedzane miejsca podczas wakacji- Portugalia

fot. evidenciahoteis.com

Jakiś czas temu bardo modnym miejscem stała się Portugalia, która niegdyś była nieco zdominowana przez Hiszpanię. Uwielbiają ją zarówno fani aktywnego wypoczynku, jak i typowi plażowicze. Wszystko za sprawą niesamowitych, wysokich wybrzeży oraz malowniczych miast, w których nie brakuje miejsc godnych zwiedzenia. Jednak największą przyjemność sprawia już samo przechadzanie się kolorowymi uliczkami. Zwiedzanie tego kraju odda najlepiej jego urok poprzez wycieczkę objazdową wzdłuż wybrzeża. Oczywiście nie można pominąć przy tym wesołej, magicznej Lizbony.

Grecja

Najczęściej odwiedzane miejsca podczas wakacji- Grecja

fot. moneyinc.com

Rodos, Zakynthos, Kreta, Korfu ? to właśnie te wyspy stały się najczęściej odwiedzanym przez Polaków terytorium Grecji. Sam kraj był w czołówce wykupionych kierunków na wakacje 2016. Były czasy, kiedy Grecja była raczej unikana przez panującą tam sytuację. Dziś wraca ze zdwojoną siłą i króluje w rankingach. Oferuje naprawdę wiele malowniczych krajobrazów, które zachwycą nawet najbardziej wymagających.

Bułgaria

Najczęściej odwiedzane miejsca podczas wakacji- Bułgaria

fot. flickr.com

Wraz z Chorwacją zyskała ogromną popularność około dziesięciu lat temu. Później nieco straciła na popularności, ale teraz powraca i to w pięknym stylu! Oczywiście w Bułgarii najbardziej oblegane są Złote Piaski ? miasto które latem nie śpi i Varna, w której być może nie ma zbyt wiele do zwiedzania, ale na pewno wiele do obejścia. Szerokie plaże z ogromną ilością barów sprawiają, że gdy już pójdziemy się wykąpać w morzu to nie chce się stamtąd wracać.

Hiszpania

Najczęściej odwiedzane miejsca podczas wakacji- Hiszpania

fot. iaufrance.org

W kwestii wypoczynku największą popularnością cieszą się hiszpańskie wyspy, głównie Majorka, Costa Brava, Teneryfa. Jednak dla tych, którzy uwielbiają poznawać nowe kultury znacznie bardziej atrakcyjne są Barcelona oraz Madryt. Jeśli tylko masz możliwość odwiedź oba miejsca ? bardzo się od siebie różnią pod wieloma względami, a oba są warte zobaczenia.

Albania

Najczęściej odwiedzane miejsca podczas wakacji- Albania

fot. fly.pl

Kraj ten co prawda nie cieszy się jeszcze taką sympatią, jak jego poprzednicy, ale staje się zaskakująco modny! Albania ma dostęp do Morza Jońskiego i Adriatyckiego dzięki czemu jest podwójnie ciekawa. Jednak tym, co jest najbardziej atrakcyjne w tym państwie bałkańskim jest jego dzika natura. Albania oczywiście posiada piękne kurorty, jednak wciąż nie jest tak bardzo turystycznym krajem, jak pozostałe i jest to zdecydowanie na plus. Może zatem warto wybrać się tam an urlop w przyszłe wakacje? J

Zobacz więcej:

Jak spędzić rocznicę ślubu? 10 pomysłów, które wyzwolą romantyczne uczucia

Wyjazdy dla Nowożeńców – czyli gdzie wybrać się w podróż poślubną

Prezenty, które okażą się wybawieniem dla każdego kto kocha podróże

Artykuły podobne

Gorące serca

Nie ma obaw – na walentynki wiosny jeszcze nie będzie. A w ostatnie zimowe chłody z całą pewnością przyda się każde dodatkowe kilka stopni Celsjusza. I właśnie dlatego, warto podarować…
Zobacz więcej ...