8 sposobów na płaski brzuch

Total
0
Shares

Jeśli nie zadowala Cię wygląd Twojego brzucha, to zdecydowanie należy coś z tym zrobić. Jednak nie martwcie się, według badań, aż 65 procent Polaków nie jest zadowolonych ze swojej sylwetki… Dlatego też najwyższy czas coś z tym zrobić i przygotować się do nadchodzącej wiosny i zbliżającego się lata! Oto kilka porad dzięki którym będziecie bliżej posiadania płaskiego brzucha:

1. Przede wszystkim, należy jeść zdrowo. Czekoladę i chipsy trzeba zastąpić świeżymi owocami i warzywami.

2. Uważajcie na napoje, które są gazowane. 99% z nich zawiera ogromne ilości cukru i słodzików. Ćwiczenia brzucha na nic się zdadzą, jeśli będziecie przyjmować do organizmu tyle cukru. Soki owocowe nie są wcale lepsze (chyba, że te wyciskane w domu).

Pływanie, źródło: fanpop.com

3. Zwiększcie swój metabolizm! Jedzcie dużo błonnika, spożywajcie lekkie posiłki, zakopcie kluczyki od samochodu w ogródku, wykonujcie jak najwięcej fizycznego wysiłku! Przesiądźcie się na rower lub na tyle ile jest to możliwe idźcie do pracy/szkoły piechotą.

4. Należy jeść dużo zdrowych protein. Mięso jest dobre dla każdego, jednak nie może to być tłusta golonka lubgulasz z sosem śmietanowym! Jedźcie dużo orzechów, pieczywo pełnoziarniste (najlepiej bez drożdży), owoce i zielone warzywa.

Siłownia, źródło: klubsosonowy.pl

5. Ćwiczcie aerobowo! Maszerujcie, steppujcie, biegajcie, pływajcie przez co najmniej 30 minut dziennie. Odpoczywajcie od treningu 2 dni w tygodniu. Wszystko, co podniesie tętno przybliży Cię do posiadania płaskiego brzucha. Jeśli brakuje czasu na regularny trening, proste przyrządy do ćwiczeń pomogą się zmobilizować w domu.

6. Różnicujcie swoje ćwiczenia. Nic nie da 200 brzuszków, przysiadów, zgięć dziennie, jeśli brzuch pokrywa warstwa tłuszczu. Czasem mamy wspaniały sześciopak, ale o tym nie wiemy. Jest po prostu przykryty warstwą tłuszczyku, który musisz zrzucić ćwicząc aerobowo! Wyjdź z domu pobiegać lub popływać co najmniej 2 razy w tygodniu!

Bieganie, źródło: rahul-aggarwal.blogspot.com

7. Węglowodany do 14-tej, potem tylko proteiny. Rano możesz sobie pozwolić na bardziej energetyczne posiłki. Po południu owoce, warzywa, ryba, garść orzechów.

8. I ruch, przede wszystkim ruch! Fitness, siatkówka, siłownia, squash, pływanie na basenie, bieganie, jazda na rowerze.. każdy jeden sport mile widziany!

Jazda na rowerze, źródło: pro-test.pl

Artykuły podobne