Jak praktycznie wykorzystać stare opony?

Total
0
Shares

Są bardzo kłopotliwymi odpadami, zazwyczaj zaś zamiast na specjalnych składowiskach lądują w lesie lub w przydrożnych rowach. Większość z nas patrz na nie jak na śmieci, których trudno się pozbyć. A przecież stare opony można z powodzeniem potraktować jako materiał do stworzenia nie tylko ogrodowych czy balkonowych dekoracji, ale również jako przyszłe stoliki i siedziska. Ci, którzy mają odrobinę talentu i wyobraźni potrafią starą oponę przemienić w prawdziwe dzieło sztuki.

Stare opony świetnie sprawdzają się w przydomowych ogródkach. Można z nich wyczarować zarówno bezpieczne zabawki dla dzieci, jak i oryginalne kwietniki. Wystarczy tylko pomalować taki bezużyteczny z pozoru ?odpad? lub nadać mu ciekawszy kształt ? i gotowe. W polskich ogrodach można znaleźć wiele ciekawych rozwiązań. Kwietnik wykonany z opony w kształcie łabędzia lub zawieszane donice wykonane z tego materiału to tylko te najpowszechniejsze rozwiązania. Z opon i pustych szklanych butelek lub słoików można stworzyć ciekawe, wiszące lampy ogrodowe, które pozwolą stworzyć niezwykły klimat sprzyjający wieczornym spotkaniom w ogrodzie.
Coraz bardziej popularne stają się również zestawy mebli ogrodowych, które wykonane zostały z takiego właśnie ?odpadu?. Stolik kawowy można stworzyć z kilku starannie wyczyszczonych opon, które ustawione jedna na drugiej stworzą niewielki ?mebel? świetnie nadający się do towarzyskich spotkań pod gruszą. Wystarczy wnętrze górnej opony wypełnić grubą szybą lub odpowiednio przygotowaną deską. Są też opony idealnym materiałem do stworzenia wygodnych siedzisk, które każda zaradna pani domu może wykonać samodzielnie.

Kwietnik z opony, jelonek-koziolki.blogspot.com
Szerokie możliwości zastosowania opon zauważyli też projektanci mebli, którzy w swej desingerskiej działalności już dawno dostrzegli olbrzymi potencjał drzemiący w tzw. śmieciach. To oni zaczęli tworzyć z odpadów (w tym również ze starych opon oraz makulatury) piękne i stylowe meble, które mogą stać się ozdobą nie tylko ogrodu, ale także nowoczesnego, ekologicznego mieszkania.

Artykuły podobne

No to gramy!

Do niedawna nie pomyślałabym, że wyciąganie małego drewnianego klocka może budzić takie emocje! Żeby to sprawdzić, koniecznie obdarujcie bliskich tą grą, a na pewno doświadczycie ich przy wspólnym graniu!
Zobacz więcej ...

Od pucybuta do milionera

Zazwyczaj traktujemy powiedzenia tego typu zupełnie lekceważąco, choć rozumiemy i zgadzamy się z ich podstawowym przekazem. Może w tym tkwi tajemnica tego, że na naszym koncie nadal nie widnieją siedmiocyfrowe…
Zobacz więcej ...