Jak spakować się na weekendowy wyjazd?

Jak spakować się na weekendowy wyjazd?

Total
0
Shares

Wyjeżdżając gdzieś na weekend nie chcemy zabierać ze sobą ogromnej walizy z rzeczami, które “mogą się przydać”, gdyż znacznie spowolni i pogorszy ona naszą mobilność. Weekendowe wyjazdy mają to do siebie, że są dość intensywnie zaplanowane, więc nie chcemy, żeby coś tak błahego, jak ciężki bagaż wchodziło w drogę naszym planom. Zatem, co i jak spakować do torby podróżnej zabieranej na weekendowy wypad?

Zrób listę

Mając na uwadze to, gdzie wyjeżdżasz, spisz sobie wszystko, czego będziesz w danym miejscu na tym konkretnym wyjeździe potrzebować. Skup się na początku na rzeczach całkowicie niezbędnych. Przykładowo, przy wyjeździe nad morze będą to: strój kąpielowy, krem z filtrem i jakiś kapelusz.

Zminimalizuj ilość podstawowego bagażu

 

Zminimalizuj ilość podstawowego bagażu

Zapakuj dwie koszulki z krótkim rękawem, jedną z długim i jeden sweter. Taki zestaw pozwoli ci na ewentualne ubranie się “na cebulkę” w przypadku, gdy warunki pogodowe się pogorszą. Jeżeli pogoda temu sprzyja, zastanów się nad założeniem swetra na drogę, aby zaoszczędzić miejsca w plecaku/torbie. Rada: dobrze by było, żeby wszystkie z wyżej wymienionych ciuchów były w pasujących do siebie kolorach zapewniając ci elastyczność w zestawianiu poszczególnych elementów garderoby.

Niezbędna bielizna

 

Niezbędna bielizna

Żeby zaoszczędzić trochę miejsca spakuj dokładnie tyle sztuk bielizny, ile będziesz potrzebować – trzy pary majtek, dwie pary skarpetek i jeden biustonosz. W tym samym celu, zamiast pakować obszerną piżamę, spakuj zwiewną koszulę nocną. Ulubioną parę jeansów, albo spodenek miej na sobie podczas podróży, a drugą parę, zastąpioną ewentualnie spódnicą spakuj do torby.

Lady

 

Rozważ też zabranie kopertowej sukienki, która wyeliminuje konieczność brania koszulki i spodni na jeden z dni weekendu, a ze względu na materiał nie będzie też wymagała prasowania.

Buty na każdą okazję

 

Buty na każdą okazję

Zapakuj tylko jedną parę wygodnych butów na każdą okazję, takich jak balerinki, czy sandały. Ważne, żeby te buty sprawdzały się i w dzień i w nocy. Jeżeli szykuje ci sie jakieś bardziej formalne spotkanie, spakuj również odpowiednie buty pasujące na taką okazję. Nie zapomnij o włożeniu butów do plastikowych torebek, żeby uniknąć pobrudzenia ciuchów.

Minimalne kosmetyki

 

Minimalne kosmetyki

Zamiast zabierać ze sobą duże objętościowo szampony, żele pod prysznic i inne kosmetyki, przejdź się do pobliskiej drogerii i kup mini wersje wszystkiego, co będzie ci potrzebne. Obecnie wybór mini kosmetyków jest naprawdę szeroki, także na pewno znajdziesz odpowiednie rzeczy dla siebie. Jeżeli już masz jakiś konkretny krem do twarzy, czy odżywkę, bez których absolutnie się nie obędziesz, to poszukaj pustych mini pojemników na kosmetyki w tej samej drogerii i przelej do nich tyle kosmetyku, ile będzie ci potrzebne przez weekend.

Lekko z dodatkami

 

Lekko z dodatkami

Na sam koniec dobierz rozważnie dodatki do ubrań, które są już w walizce. Kilka tylko elementów biżuterii, jeden szalik, czy inny dodatek, który dopełni przygotowane na weekend zestawy ciuchów.

Artykuły podobne