Jak własnoręcznie wykonać bożonarodzeniowe ozdoby?

Total
0
Shares

Niech świąteczna atmosfera wypełni Twój dom! Jak tego dokonać? W bardzo prosty i tani sposób. Wystarczą szczere chęci, dużo kreatywności i gotowe do pracy ręce całej rodziny!

Pływające pomarańcze

pomarańczowe świece

Zwykle przed Bożym Narodzeniem ozdabiamy pomarańcze goździkami, a następnie ustawiamy je w całym mieszkaniu. W tym roku wykorzystajmy cytrusy jako świeczniki. Jak? Przekrój pomarańcze na dwie części i wyjmij łyżką miąższ. Roztop stare świece lub kupioną parafinę, a wosk przelej do wydrążonej połówki pomarańczy. Włóż knot i poczekaj aż wosk zastygnie ? ok. 40 min. Po wykonaniu kilku pomarańczowych świec, umieść je w misie z wodą i zapal. Będą zdobiły Twój dom przez ponad tydzień ? póki skórka będzie świeża.

parafina kolorowa

Sklep: Kraina świec

Cena: 9,00 zł

knoty

Sklep: Kraina Świec

Cena:  1,40 zł

Sielsko anielsko…

aniołki

Wprowadź niebiańską atmosferę do swojego domu! Do stworzenia aniołków potrzebujesz kłębka bawełny lub waty. Połóż go na środku białego materiału w kształcie kwadratu. Zbierz materiał okrywający kłębek i zwiąż nitką, formując głowę i szatę aniołka ? dokładnie tak, jak na zdjęciu. Następnie użyj żółtej lub złotej nitki jako pasa naszej laleczki i zawiąż na jego szatce. Pamiętaj, by zostawić fragment materiału na rękawy! Z żółtego drucika florystycznego uformuj aureolę i przyklej do tyłu głowy anioła. Z kartonu wytnij skrzydełka, pomaluj na złoty kolor i przyklej do pleców aniołka. W taki sam sposób stwórz kilka innych laleczek i połącz je przewlekając białą wstążkę przez ich rękawy. Przestrzenie między aniołkami wypełnij koralikami.

przygotowanie aniołków

Domowa wersja bałwanka

bałwanki z butelek

W święta nie może zabraknąć bałwana! By stworzyć takiego, który przetrwa w domu, użyj butelki po kefirze lub wodzie mineralnej. Wypełnij ją fasolą, aby się nie przewracała. Nałóż na nią białą skarpetę, zaczynając od dołu butelki. Na górze, przy zakrętce butelki zwiąż skarpetę nitką. Do zrobienia czapeczki potrzebujesz kawałka materiału ? najlepszy będzie wełniany lub polarowy. Górną część materiału czapki oraz tę przylegającą do butelki zwiąż gumką – jak na zdjęciu. Do wystającego kawałka tkaniny na czubku czapeczki przyszyj pompon-jeśli nie potrafisz go wykonać, po prostu odetnij tę część materiału. Z pomarańczowego lub czerwonego wycioru (szczoteczki) do fajki zrób marchewkowy nos, przyklejając go do bałwanka. Czarne koraliki stworzą oczy. Kawałek materiału przyda się jako szal, a kolorowe guziczki ozdobią strój bałwanka.

przygotowanie bałwanków

Lepimy bałwana!

pokrowiec na krzesło-bałwan

Przed wykonaniem pokrowca na krzesło, musisz zmierzyć oparcie i wybrać odpowiednio duży materiał. Koniecznie biały! Narzuć go na oparcie krzesła, tak, by opadał po jego obu stronach. Brzegi materiału sklej lub zszyj tak, by materiał stworzył białą, dużą ?kieszeń?. Zawiąż szalik wokół oparcia. Z okrągłych czarnych kawałków materiału, dużych guzików lub czarnych pomponów stwórz oczy, usta i guziki śnieżnego stwora. Z pomarańczowego materiału wytnij kawałek o kształcie marchewki i przyklej w miejscu nosa. Gotowe!

Ciepłolubne bałwanki

bałwankowe podgrzewacze

Umyj i wysusz kieliszki – mogą być zarówno szklane, jak i plastykowe. Pomaluj je klejem do decoupage, a następnie posp sztucznym, sypkim śnegiem. Gdy wyschnie (zajmuje to kilka godzin), za pomocą farb akrylowych domaluj węgielkowe oczy, usta oraz marchewkowy nos. Z podłużnego kawałka serwetki stwórz szalik. Do każdego kieliszka nalej trochę wody i włóż podgrzewacze.

podgrzewacze

Sklep: Ikea

Cena: 9,99 zł / 12 szt.

Artykuły podobne