Jak własnoręcznie zrobić kartkę walentynkową?

Total
0
Shares

Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Jeśli lubicie zaskakiwać ukochaną osobę to spróbujcie w tym roku przygotować własnoręcznie walentynkową kartkę. To naprawdę nie jest trudne! Kilka chwil zastanowienia i najczęściej udaje się to zrobić bez wychodzenia z domu, mając do dyspozycji jedynie podstawowe przedmioty, które znajdą się w każdym domu. Zbierz co masz po ręką: papier, nożyczki, klej lub taśmę klejącą, pisaki, skrawki materiału, kolorowy papier do prezentów, celofan, kolorowe karteczki do notowania, wycinki z gazet, guziki, przybory do szycia nawet ciastka o ile nie są zbyt mokre i ciężkie. Kartkę możemy zrobić prawie ze wszystkiego – zatem sprawdź zasoby, jakimi będzie dysponowało Twoje mini atelier i do dzieła!

Jeśli dysponujesz drukarką, możesz pobrać gotowe szablony i wydrukować je. Posłużą ci one do obrysowywania kształtów – w ten sposób poradzisz sobie z równym sercem lub inną figurą. Tu znajdziesz wiele szablonów.

Prosta kartka walentynkowa z papieru

Potrzebujesz kilku kolorów kartek papieru, najlepiej z bloku technicznego. Jedną zginasz na pół, z drugiej wycinasz prostokąty, które ponaklejasz na boki Twojej kartki. Z innego koloru papieru wytnij 6 serduszek, mogą być z różnych kolorach, noże je ponaklejać lub poprzyszywać do kartki. Przyszywane będą wyglądały ciekawiej.

Kartka walentynkowa, źródło: bisia.bloblo.pl

Kartka walentynkowa, źródło:wspodnicy.pl

Kartka walentynkowa z serduszkami

Jeśli masz odrobinę zdolności manualnych, sprawne nożyczki lub nóż do papieru, możesz porwać się na przygotowanie trudniejszej i bardziej efektownej kartki walentynkowej.

Obrazuje ją poniższa instrukcja

###NEWS_VIDEO_1###

Każdą z tych kartek możesz według własnej inwencji ozdobić waszym wspólnym zdjęciem, naszkicować tajemny, znany tylko wam symbol. Świetnym sposobem na ożywienie zainteresowania ukochanej osoby jest też ukryta treść, którą będzie musiała rozszyfrować.Takie kartki pozostaną na długo czymś, co w chwilach zwątpienia przypomni o wielkim uczuciu jakie was połączyło.

Zobacz także pomysły na prezenty na walentynki.

Artykuły podobne