Jak wykonać makijaż w 10 minut? 6 prostych kroków do idealnego make-upu.

Total
0
Shares

Wszystkim nam marzy się, by zrobienie makijażu trwało max 10 min., kreska na oku wychodziła perfekcyjnie, a kosmetyki nie kosztowały fortuny. To możliwe! A wszystko dzięki naszym 6 krokom:

1. Cera

Przed nałożeniem makijażu, zrób swojej twarzy masaż kostką lodu. Zmniejszysz w ten sposób poranną opuchliznę, a skóra będzie bardziej napięta.

Płynny podkład i bazę warto najpierw nałożyć na dłonie, rozgrzać, a następnie nałożyć na twarz. Rozgrzany kosmetyk łatwiej się wchłania.

2. Powieki

Aby cienie się nie kruszyły i aby nie tworzyły się grudki, przed ich nałożeniem, użyj silikonowej bazy pod makijaż.

Jeśli znudził Ci się tradycyjny makijaż, przed rozprowadzeniem cieni, zmocz pędzelek.Cienie często lepiej wyglądają na mokro i łatwiej się je rozprowadza.

Jeśli cień nie ma kremowej konsystencji łatwiej będzie go rozprowadzić na powiece za pomocą palca, a nie pędzelka. Jeśli się bardzo spieszysz, możesz użyć błyszczyka, zamiast cieni. Pamiętaj wtedy, by nakładać  cienką warstwę, zeby powieka się nie kleiła.

3. Rzęsy

Aby zagęścić rzęsy, należy narysować na linii rzęs kropki kredką do brwi, a następnie pomalować rzęsy szarą lub fioletową maskarą.

Wszystkie wiemy, że najładniej rzęsy wyglądają po podkręceniu zalotką i wytuszowaniu. Jeśli nie masz akurat zalotki, włóż metalową łyżeczkę do herbaty do ciepłej wody, następnie połóż ją pod górnymi rzęsami i zamknij oczy. Rzęsy powinny się lekko podkręcić.

4. Kreska

Jeżeli zaczynasz dopiero przygodę z eyelinerem, maluj się przy stole, opierając łokcie o blat. Na początku możesz malować nim kropki na linii rzęs, które potem połączysz.

Kreska w kolorze cielistym lub białym wewnątrz oka, powiększy je optycznie.

5. Policzki

Nakładając róż, pamiętaj, jego odcień był zbliżonego do Twojej karnacji. Nakładaj go zawsze poniżej wypukłości policzków. Na zewnątrzną część policzków nałóż puder brązujący.

6. Usta

Obrysuj usta konturówką, a następnie wypełnij kolorem. Używając błyszczyka, nadasz im nie tylko kolor, ale i połysk oraz optycznie je powiększysz. Aby błyszczyk wytrzymał dłużej na ustach, po pomalowaniu, delikatnie osusz usta chusteczką, a następnie nałóż drugą warstwę.

Powodzenia!

Artykuły podobne