Jak zrobić niepowtarzalne zdjęcia bożonarodzeniowe?

Total
0
Shares

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta? dlatego postanowiliśmy przedstawić Wam kilka wskazówek, jak stworzyć wymarzony bożonarodzeniowy album!

Wszyscy fani filmu ?Amelia? z pewnością pamiętają magiczną kabinę z automatem do zdjęć, pod którym Nino znajdował kawałeczki podartych fotografii i wklejał je do albumu. Choć takie kabiny nie są popularne w Polsce, warto stworzyć ?Strefę fotografii? w naszym domu. Dobrym pomysłem jest powieszenie w tym miejscu zasłony, która będzie służyła za tło. Można ją ozdobić bombkami, gałązkami choinki lub jemiołą. W ?Strefie fotografii? możesz zostawić również kilka rekwizytów, jak czapki św. Mikołaja, bombki czy rogi renifera. Umieść aparat na statywie, a następnie ustaw funkcję samowyzwalacza. Każdy z gości w dowolnym momencie może odwiedzić ?Strefę fotografii?. Portrety, zdjęcia indywidualne, grupowe ? wszystkie na pewno będą świetnymi pamiątkami ze świąt!

zdjęcia robione w kabinie z automatem do zdjęć

czapka św. Mikołaja z reniferami

sklep: partybox.pl

cena: 14 zł

rogi i nos renifera

sklep: Congee.pl

cena: 7,99 zł

Oczywiście, Wigilijna kolacja to najpiękniejsza część dnia, ale przygotowania do tego momentu są również warte uwiecznienia! Przygotowywanie posiłków, wieszanie dekoracji, wpadające w histerię dzieci, gdy muszą włożyć eleganckie stroje, przemycanie prezentów czy pies przewracający  choinkę ? to chwile, które powinny znaleźć się w naszym albumie! Zmień ustawienia kamerki internetowej w Twoim laptopie, by robiła zdjęcia co 5 minut. Laptop ustaw w miejscu, w którym nie będzie nikomu przeszkadzał i czekaj na efekty. Wieczorem cała rodzina zobaczy piękną sesję zdjęciową ? Wasz salon przed, w trakcie i po wprowadzeniu wigilijnej atmosfery.

dziewczynka pod choinką

Otwieranie prezentów od św. Mikołaja to jeden z tych momentów, gdy wszyscy czujemy się jak dzieci, szalejemy z radości i prezentujemy najszersze uśmiechy w roku. Dzieci ? zupełnie szczere w swych reakcjach ? rozczulają nas swoją umiejętnością cieszenia się z małych rzeczy. W aparacie włącz tryb wykonywania zdjęć seryjnych, który pozwoli uchwycić chwile zaciekawienia, oczekiwania, euforii, czasem może rozczarowania? Nie zapomnij uwiecznić reakcji osoby, która dany prezent przygotowała!

radość z prezentów

Więcej pomysłów zobacz na fotografia cyfrowa.

Artykuły podobne