Jak zrobić włóczkowy wieniec bożonarodzeniowy?

Total
0
Shares

Nadszedł czas, gdy wszyscy staramy się sprawić, by w naszych domach zapanowała niepowtarzalna, świąteczna atmosfera. Najlepszym sposobem jest własnoręczne wykonanie ozdób bożonarodzeniowych, które sprawią, że nasz dom będzie wyglądał nietuzinkowo. Nie musisz być artystką z dyplomem ASP, by stworzyć cudowny wieniec świąteczny! Dziś podpowiadamy pomysł na ozdobę, która nie wymaga gałązek choinki ani trudnych do upięcia ozdób. W prosty sposób, używając włóczki, możesz zrobić nawet kilka wieńców, w różnych kombinacjach kolorystycznych, które ozdobią wszystkie pomieszczenia w Twoim domu.

Do wykonania wieńca potrzebujesz styropianowej obręczy, wstążki, spinaczy do papieru, nożyczek oraz ozdób bożonarodzeniowych, np. bombek, lasek cynamonu, szyszek czy suszonych plastrów cytrusów. No i, oczywiście, włóczki ? przed wykonaniem wieńca musisz dokładnie go zaprojektować i wybrać odpowiednie kolory włóczki. Wszystko zależy od Twojej wizji!

obręcz styropianowa

Sklep: bazardekoracji.pl

Cena: 10.08 zł

czerwona włóczka

Sklep: andrzej.istore.pl

Cena: 3,50 zł

Przyczep spinacz do jednego końca włóczki, a następnie jego ostrą część wbij w tył poręczy. Zacznij ciasno nawijać włóczkę na obręcz, tak, by nie było widać styropianu. Powtarzaj tę czynność, aż owiniesz całą obręcz. Gdy pokryjesz całą podstawę, rozwiń drugi spinacz do papieru, a następnie powstały drucik wbij w styropian, mocując drugi koniec włóczki.

przygotowanie wieńca

Zawiąż szeroką wstążkę wokół wieńca, formując w ten sposób uchwyt, na którym zawiśnie Twoje dzieło. Ozdób wieniec, oplatając go wąską wstążką, wbijając zaczepy bombek do styropianu, mocując szyszki spinaczem do papieru (tak, jak opisałam wcześniej), przyklejając plastry cytrusów lub inne ozdoby. Teraz pozostaje już tylko powiesić wieniec i ? gotowe!

wieniec bożonarodzeniowy

wieniec bożonarodzeniowy

Dodatkowym atutem takiego wieńca jest jego uniwersalność. Wystarczy wpiąć w niego inne ozdoby, by stał się dekoracją pokoju dziecięcego lub salonu po świętach!

wieniec

wieniec

wieniec

Artykuły podobne