Karting na dobry początek dla przyszłego rajdowca

Total
0
Shares

Pół żartem, pół serio

Definicja podaje, że karting to wyścigi gokartów rozgrywane na specjalnych torach o nawierzchni bitumicznej, w różnych klasach w zależności od wieku kierowcy i pojemności skokowej silnika. W Polsce jak i w większości krajów Europy karting można uprawiać wyczynowo już po ukończeniu ośmiu lat. Należy wówczas zgłosić się do wybranego klubu, gdzie należy uzyskać licencję zawodnika sportu kartingowego, a po dołączeniu badań lekarskich oraz świadectwa kwalifikacji można wystartować w zawodach. Z ciekawostek warto dodać, iż pierwsze zawody kartingowe odbyły się w USA w 1959 roku. Należy również pamiętać, iż Robert Kubica (zawodnik F1) zaczynał swoją przygodę z wyścigami od gokartów.

W praktyce gokarty to idealne i relatywnie tanie wyjście dla każdego, kto chce spróbować swoich sił w sporcie motorowym. Wystarczy wybrać się ze znajomymi na specjalny tor. Zabawa jest przednia.

Źródło: dordogne-gites.net

Co, gdzie, jak?

Karting uprawiać można w praktycznie każdym średnim i większym mieście w Polsce. Najprostszym sposobem wybrania się na gokarty jest wcześniejsze zarezerwowanie toru dla określonej liczby osób. W Polsce istnieje wiele sklepów internetowych realizujących tego typu usługi. Postanowiłem jednak opisać trzy konkretne. Wybrałem je, gdyż mają szeroką ofertę dotyczącą kartingu. Te sklepy to: Wyjątkowyprezent.pl, Katalogmarzeń.pl oraz Życietoprzygoda.pl. 

Źródło: richardbradleymotorsports.com

Oferta

Generalnie ofertę wyżej wymienionych sklepów podzielić można na trzy rodzaje. Najbardziej popularną, a zarazem najtańszą opcją są pojedyncze wyścigi. Kolejnym rozwiązaniem są karnety obejmujące większą ilość wyścigów. Oprócz tego dostępne są pełne kursy w szkółkach kartingowych. 

Wyjątkowyprezent.pl

Jednorazowy wyścig – 25zł

Dwa wyścigi – 48zł

Dwa wyścigi dla dwojga – 112zł

Katalogmarzeń.pl

Szkółka kartingowa – 359zł – 649zł w zależności od miasta

Gokarty dla dzieci – 69zł – 89zł w zależności od miasta

Gokarty dla dwojga – 119zł – 179zł w zależności od miasta 

Życietoprzygoda.pl

Jednorazowy wyścig – 39zł

Gokarty dla dzieci – 65zł

Gokarty 12 wyścigów – 129zł

Gokarty wynajem toru – 600zł

Na koniec zapraszamy do obejrzenia filmu z wyścigu kartingowego.

###NEWS_VIDEO_1###

Artykuły podobne