Kuchnia oczami dziecka

Total
0
Shares

Czy ktokolwiek z nas pamięta czasy, kiedy jedzenie było tak popularne jak obecnie? Gotowanie to w obecnej dekadzie jeden z popularniejszych tematów i to zarówno w Internecie jak i branży rozrywkowej. Życzylibyśmy sobie więcej takich pozytywnych trendów ? jest to zarazem promocja prostej i zdrowej kuchni, jedzenia przygotowywanego w domu, jak i promocja przydatnej w życiu dorosłym umiejętności gotowania i sztuki kulinarnej. Koncern Ikea docenił dzieci w kuchni i swoją najnowszą kampanią inspiruje najmłodszych do gotowania.

Obejrzyj zabawny film o 5 zasadach gotowania z dziećmi.
[xyz-ihs snippet=”movieikea1″]

Zainspiruj dziecko do gotowania

Dla dorosłych połączenie kuchni i dzieci zwykle budzi dość oczywiste skojarzenia. Widzimy to raczej w kategoriach zagrożeń ? gorące naczynia, zagrożenie oparzeniem, ulatniający się gaz i wszechobecny bałagan. Tyle dorośli. A jak kuchnię widzą maluchy? Kuchnia to dla nich jeszcze jedno miejsce pełne wyzwań, kolorowych składników, zapachów, smaków i tajemniczo działających przyrządów ? fascynujące, prawda?

Poznajemy świat

Uczymy się poprzez doświadczenia. Pewne trudności, jak operowanie mikserem, krojenie, trzymanie na raz dwóch narzędzi to dla dzieci okazja do trenowania umiejętności manualnych i cudowna szkoła odkrywania codzienności takiej, jaką ona naprawdę jest. Gdybyśmy zabronili dzieciom ubrudzić rączki podczas jedzenia, prawdopodobnie nigdy nie nauczyłyby się samodzielnie jeść. To samo jest z porządkiem ? jeśli w obawie przed bałaganem nie damy dziecku szansy na samodzielną pracę w kuchni, prawdopodobnie pozbawimy go szansy na naukę, jak zgrabnie operować przy kuchennych zajęciach i poznawać, na czym polega uporządkowana praca i działanie według przepisu.

Jest jeszcze jedna perspektywa: efekt pracy. Chyba nic tak nie motywuje dzieci jak to, że stworzyły coś pysznego, czym mogą obdarować resztę rodziny. Małe, wielkie, własne dzieło!

Ikea wie o tym doskonale i zachęca do tego, aby dzieci były w kuchni częstszymi gośćmi. Zobacz jak wygląda kuchnia oczami najmłodszych.
Zobacz zabawny film Ikea o kuchni widzianej oczami dzieci.

[xyz-ihs snippet=”movieikea2″]

Dziecinnie prosta znaczy funkcjonalna

Założenie jest proste: kuchnie Ikea mają na celu ułatwić życie swoim użytkownikom. To dlatego oddano głos dzieciom. Jeśli one poradzą sobie w kuchni, to każdy sobie w niej poradzi. Praktyczne, intuicyjne, łatwe w obsłudze, dostępne ? dziecinnie proste!

Artykuły podobne

Wampirza sprawa – Prawdziwa krew

Wampir stał się ostatnio niezwykle chodliwym tematem. Powieść Stephanie Meyer ?Zmierzch?, seriale, jak choćby ?Pamiętniki Wampirów? każą się zastanowić nad płodnością tego jakże już wyeksploatowanego motywu ? dziś już nie…
Zobacz więcej ...