Kuchnia oczami dziecka

Total
0
Shares

Czy ktokolwiek z nas pamięta czasy, kiedy jedzenie było tak popularne jak obecnie? Gotowanie to w obecnej dekadzie jeden z popularniejszych tematów i to zarówno w Internecie jak i branży rozrywkowej. Życzylibyśmy sobie więcej takich pozytywnych trendów ? jest to zarazem promocja prostej i zdrowej kuchni, jedzenia przygotowywanego w domu, jak i promocja przydatnej w życiu dorosłym umiejętności gotowania i sztuki kulinarnej. Koncern Ikea docenił dzieci w kuchni i swoją najnowszą kampanią inspiruje najmłodszych do gotowania.

Obejrzyj zabawny film o 5 zasadach gotowania z dziećmi.
[xyz-ihs snippet=”movieikea1″]

Zainspiruj dziecko do gotowania

Dla dorosłych połączenie kuchni i dzieci zwykle budzi dość oczywiste skojarzenia. Widzimy to raczej w kategoriach zagrożeń ? gorące naczynia, zagrożenie oparzeniem, ulatniający się gaz i wszechobecny bałagan. Tyle dorośli. A jak kuchnię widzą maluchy? Kuchnia to dla nich jeszcze jedno miejsce pełne wyzwań, kolorowych składników, zapachów, smaków i tajemniczo działających przyrządów ? fascynujące, prawda?

Poznajemy świat

Uczymy się poprzez doświadczenia. Pewne trudności, jak operowanie mikserem, krojenie, trzymanie na raz dwóch narzędzi to dla dzieci okazja do trenowania umiejętności manualnych i cudowna szkoła odkrywania codzienności takiej, jaką ona naprawdę jest. Gdybyśmy zabronili dzieciom ubrudzić rączki podczas jedzenia, prawdopodobnie nigdy nie nauczyłyby się samodzielnie jeść. To samo jest z porządkiem ? jeśli w obawie przed bałaganem nie damy dziecku szansy na samodzielną pracę w kuchni, prawdopodobnie pozbawimy go szansy na naukę, jak zgrabnie operować przy kuchennych zajęciach i poznawać, na czym polega uporządkowana praca i działanie według przepisu.

Jest jeszcze jedna perspektywa: efekt pracy. Chyba nic tak nie motywuje dzieci jak to, że stworzyły coś pysznego, czym mogą obdarować resztę rodziny. Małe, wielkie, własne dzieło!

Ikea wie o tym doskonale i zachęca do tego, aby dzieci były w kuchni częstszymi gośćmi. Zobacz jak wygląda kuchnia oczami najmłodszych.
Zobacz zabawny film Ikea o kuchni widzianej oczami dzieci.

[xyz-ihs snippet=”movieikea2″]

Dziecinnie prosta znaczy funkcjonalna

Założenie jest proste: kuchnie Ikea mają na celu ułatwić życie swoim użytkownikom. To dlatego oddano głos dzieciom. Jeśli one poradzą sobie w kuchni, to każdy sobie w niej poradzi. Praktyczne, intuicyjne, łatwe w obsłudze, dostępne ? dziecinnie proste!

Artykuły podobne

Po prostu pływaj

Tematem tego wpisu będą zajęcia na basenie. Po prostu. Pływanie jest sportem bez obciążeń. Nie sposób złapać na basenie kontuzji, nie sposób się przetrenować, czy trwale uszkodzić. Pływanie odpręża, uspokaja,…
Zobacz więcej ...

Szafka kotomaniaka

Gdy poszukiwanie odrębności staje się naszą dewizą, zawsze przychodzi taki czas, gdy prezenty oryginalne przestają być oryginalne. Wtedy najlepsze są upominki z przeznaczeniem oczywistym, cieszące po prostu pięknym, starannym wykonaniem.…
Zobacz więcej ...
Nietrafione prezenty

Nietrafione prezenty

Nietrafione prezenty, najczęściej trafiają się w Boże Narodzenie lub wtedy gdy mamy dużo gości, którzy czasem nas nie do końca znają jak np. na własnym weselu. Takie nietrafione prezenty mogą być…
Zobacz więcej ...