Lot balonem

Total
0
Shares

Patrząc na świat z góry, widzimy go jakby bardziej świeżo i z dystansem. Góry stają się jakby postrzępione kopce, rzeki przemieniają się w węże. Z góry ziemia rozciąga się poza horyzontem, ujawniając wszystkie sekretne zakątki. Pod czas lotu balonem można poczuć ogrom naszej planety i zobaczyć wspaniałe krajobrazy. Poniżej przedstawiamy ciekawe miejsca do gorącej przejażdżki balonem.

Kapadocja ? Turcja

Kapadocja to jedna z najbardziej znanych miejsc do podróży balonem. Słynąca głównie z unikalnego krajobrazu i dobrych warunków pogodowych.

###NEWS_VIDEO_1###

Wadi Rum – Jordania

Na południu Królestwa Jordanii, 25 km na północny- wschód od Akaby na pustyni Arabskiej wznosi się pasmo górskie Wadi Rum. Zajmuje ono obszar 720 km 2. Te góry na pustyni to potężne baszty skalne poprzecinane piaszczystymi dolinami zwanymi po arabsku wadi. Najdłuższe z nich osiągają po kilkadziesiąt kilometrów długości. Ten rejon przyciąga rok rocznie setki miłośników lotów balonem.

###NEWS_VIDEO_2###

Kenia Maasai Mara

Rezerwat Narodowy Masai Mara tworzy większą całość z olbrzymim Parkiem Narodowym Serengeti, którego znaczna część leży już nie w Kenii ale w sąsiedniej Tanzanii. Masai Mara obejmuje teren o powierzchni 1 510 km?, leżący na wysokości ponad 1500 m n.p.m. W lipcu i sierpniu m miejsce najważniejsze wydarzenie ? migracja wielkich stad gnu i zebr z równin Serengeti do Masai Mara w poszukiwaniu pożywienia. Region ten jest idealny miejscem na podróż balonem.

###NEWS_VIDEO_3###

Napa Valley, U.S.

Napa Valley to kraina w stanie Kalifornia, nazywana przez jej mieszkańców "krainą doznań smakowych". Dlaczego? Napa Valley to bowiem najważniejszy region w USA produkujący wina. Po bajecznym przelocie balonem można spróbować wyśmienitych win.

###NEWS_VIDEO_4###

Queenstown, New Zealand

Queenstown

Jest tu pięknie: zimą, latem, wiosną czy jesienią. Niezwykle krajobrazy ciągną się w nieskończoność. Sa szlaki bardziej utarte i te mniej dostępne, jeszcze niezdeptane ludzka stopą. Tutaj można zobaczyć najlepiej zachowane lasy, stepy, podziwiać piękne okazy roślin, drzew czy kwiatów. 

Fiordland ? ósmy cud świata – najbardziej znane Milford Sounds i Doubtful Sounds. Queenstown jest dla tych którzy lubią podziwiać tereny na których nie stała ludzką stopa.

###NEWS_VIDEO_5###

Lot balonem dostępny jest w sklepie WyjątkowyPrezent.pl

Artykuły podobne

crime scene 2

Wszystkich którym przypadł do gustu wpis “crime scene” z radością chciałam poinformować, że na lato mogą znaleźć równie ciekawą propozycję z serii “crime scene”. Tym razem jest to ręcznik, z…
Zobacz więcej ...

Pyrkon 2011

    Już dziś chciałbym zaprosić wszystkich Wielkopolan i nie tylko na kolejną już edycję Pyrkonu!     Pyrkon to konwent fantasy organizowany przez stowarzyszenie fantastyki Druga Era, we współpracy z mniejszymi…
Zobacz więcej ...