Maska do włosów proteinowa ? kiedy po nią sięgnąć?

Total
0
Shares

Aby Twoje włosy pozostawały w dobrej kondycji, dobrze się układały, były lśniące, zdrowe i zregenerowane, warto zacząć stosować świadomą pielęgnację. Co to oznacza? Przede wszystkim należy dobrze poznać potrzeby swoich włosów, a te u każdego z nas mogą być zupełnie inne. Kluczem do utrzymania włosów w odpowiedniej kondycji jest równowaga PEH, a jednym z jej elementów są proteiny. Sprawdź, jak je stosować i kiedy warto sięgnąć po proteinową maskę do włosów.

 

Proteiny ? co to takiego?

Zanim poznamy korzyści, jakie daje proteinowa maska do włosów, warto zapoznać się z tym, czym tak naprawdę są proteiny. To białka, które stanowią podstawowy budulec naszych włosów. Niestety, w wyniku niewłaściwej pielęgnacji, częstego farbowania, prostowania czy innych zabiegów upiększających na włosy, a także niedoborów w diecie, ilość protein w naszych włosach może ulec zmniejszeniu. W efekcie pasma stają się oklapnięte, pozbawione życia i objętości, układają się w charakterystyczne strączki i znacznie szybciej się przetłuszczają. 

 

Zadaniem protein w masce do włosów jest odbudowa uszkodzeń i ubytków, jakie mogą powstać w warstwie włosa, regeneracja i co ważne w przypadku loków ? zwiększenie ich skrętu.

 

Maska do włosów proteinowa ? zalety

Dlaczego warto skorzystać z proteinowej maski do włosów? Produkt ten pełni przede wszystkim silnie naprawczą rolę. Jak już wspomniano, jeśli Twoje włosy są mocno zniszczone, źle się układają i pomimo stosowania kosmetyków do stylizacji nieustannie tracą skręt, to znak, że potrzeba im solidnej dawki protein, którą zapewni regularnie aplikowana proteinowa maska do włosów. Produkt ten:

  • wzmacnia skręt loków;
  • wypełnia mikrouszkodzenia, jakie mogą powstać w strukturze włosa;
  • dodaje pasmom odpowiedniej objętości;
  • sprawia, że włosy stają się pełne blasku;
  • nie powoduje obciążenia ani przetłuszczania włosów;
  • daje efekt wygładzenia (w zależności od rodzaju protein);
  • wzmacnia odporność oraz zapobiega ponownym uszkodzeniom włosów.

 

Proteinowa maska do włosów ? jaką wybrać?

Jaka proteinowa maska do włosów będzie odpowiednim rozwiązaniem? Wiele zależy od rodzaju protein, jakie się w niej znajdują. Te z kolei możemy podzielić na:

  • aminokwasy ? posiadają najmniejsze cząsteczki, dobrze sprawdzą się przy cienkich włosach. Zaliczamy do nich m.in cysteinę czy argininę;
  • proteiny hydrolizowane ? to małe cząsteczki protein, które mogą wnikać do wnętrza włosa i uzupełniać powstałe ubytki. To właśnie one dodają sprężystości. Są to: proteiny pszenicy, hydrolizowana keratyna, hydrolizowany jedwab czy białka jaj;
  • proteiny wielkocząsteczkowe ? to odpowiednie rozwiązanie dla włosów wysokoporowatych. Do tych protein zaliczamy elastynę, kolagen czy jedwab.

 

Maska do włosów proteinowa ? na co uważać?

Chociaż proteiny odgrywają w pielęgnacji włosów bardzo ważną rolę, nie tylko ich niedobór może okazać się niekorzystny dla naszych pasm. Zbyt duża ilość dostarczanych podczas pielęgnacji protein także może w negatywny sposób wpłynąć na kondycję naszych włosów. Takie zjawisko określane jest mianem przeproteinowania. Jak rozpoznać, że dostarczamy pasmom zbyt dużą ilość protein?

 

Zbyt częste stosowanie maski do włosów proteinowej może sprawić, że nasze włosy staną się bardzo suche, zaczną się puszyć, filcować, plątać, a ponadto staną się zbyt szorstkie w dotyku. W takiej sytuacji ilość dostarczanym włosom protein należy zrównoważyć przy pomocy odpowiedniej ilości humektantów i emolientów. 

 

undefined
Artykuły podobne

Lodowe kości

Od dziś wodę możesz zamrozić do szpiku kości i to w dosłownym znaczeniu tego słowa. Wszystko dzięki oryginalnej formie do lodu, którą możesz kupić w sklepie GIZMOBOX.PL. Lodowe czaszki i…
Zobacz więcej ...