Michelle Obama dba o zdrowie Amerykanów.

Total
0
Shares

Michelle Obama i Beyonce KnowlesW ciągu ostatnich trzech dekad poziom otyłości wśród młodych Amerykanów wzrósł trzykrotnie. Efekt? Co trzecie dziecko w Stanach ma nadwagę lub jest otyłe. Statystyki są jeszcze bardziej niepokojące wśród Afroamerykanów i Latynosów, wśród których 40% dzieci waży ponad normę. Przyczyny? Najmłodsi drogę do szkoły pokonują autobusem lub samochodem, czas zajęć w-f został skrócony, a czas wolny dzieci spedzają przed komputerem lub telewizorem, przegryzając batoniki i chipsy. Przerażające fakty. Jest jednak dobra wiadomość ? Pierwsza Dama, Michelle Obama, postanowiła wziąć sprawy w swoje ręcę i aktywnie walczyć przeciwko otyłości najmłodszych.

Obama rozpoczęła kampanię ?Let?s move? , której celem jest walka z otyłością i niezdrowym stylem życia młodych Amerykanów. W tym celu żona prezydenta dba o zmianę niezdrowego menu w stołówkach szkolnych, zwiększenie ilości lekcji wychowania fizycznego oraz o akcje, które informują dzieci oraz ich rodziców o najczęściej popełnianych błędach w odżywianiu. Na stronie kampanii możemy znaleźć wiele interesujących wskazówek dotyczących zdrowego stylu życia dla Internautów w każdym wieku. 

Sama Michelle Obama nawołuje: ?Żadnych wymówek. Dziś mamy odwagę, by wziąć swoje życie we własne ręce i kontrolować nasze zdrowie. Idąc na siłownię, dzwoniąc do lekarza, by umówić się na wizytę kontrolną czy przekonując przyjaciółkę do badań ? możemy przyczynić się do zmiany. Nie tylko dla siebie samych, ale także dla naszych matek i córek, babć i wnuczek oraz wszystkich kobiet, które kochamy?.

###NEWS_VIDEO_1###

Aby wzbudzić większe zainteresowanie kampanią, Obama zaprosiła do współpracy idolkę kobiet ? Beyonce Knowles. Piosenkarka napisała ?hymn? kampanii ?Move your body?. Pierwsza Dama w ostatnim wywiadzie podzieliła się też swoją ?playlistą?, która towarzyszy jej w codziennych ćwiczeniach. Oprócz ?Move your body?, Obama przy ćwiczeniach fizycznych słucha też:

?Signed, sealed, delivered (I?m yours)? Stevie Wonder

?Tightrope? Janelle Monae

?Love song? Sara Bareilles

?Unbreakable? Michael Jackson

Michelle Obama

Zgodnie z radą Michelle Obamy zadbajmy o nasze zdrowie!

Artykuły podobne

Celebryci blisko tradycji, czyli moda z motywami ludowymi

Motywy ludowe są od niedawna stałym elementem pokazów mody największych projektantów. Intensywne kolory, duże korale, kwieciste chusty i pióra opanowały wybiegi największych kreatorów. Pomysł ten spodobał się wielu gwiazdom, które…
Zobacz więcej ...