Jeśli ktoś z nostalgią wspomina czasy PRL-u, darzy sentymentem ówczesne realia łatwo można go uszczęśliwić, wręczając coś, co pozwoli jeszcze bardziej rozbudzić wspomnienia i z narastającą radością oglądać oczami wyobraźni Polskę pozornie szarą, a jednak na swój specyficzny sposób niezwykle kolorową. Nawet w świecie motoryzacji czuć było atmosferę podekscytowania. Wszak mieliśmy kultowe Fiaty 125p ? samochody uważane przez wielu za jeżdżące ideały.

W maju 1967 r., zaledwie pół roku po rozpoczęciu jego produkcji, sprzedano już tysiąc egzemplarzy. W kolejnych latach ta liczba rosła w jeszcze bardziej imponującym tempie. Nie ma się co dziwić. W 1973 r. ten model zawstydził wszystkie inne światowe auta, bijąc rekordy w jeździe na 25 tys. km i 50 tys. km. I co z tego, że to Włosi produkowali te auta. Wszak każdy traktował je jak nasze, podkreślając swojskość, adekwatność do rodzimych dróg i wymyślając najprzeróżniejsze inne mniej lub bardziej trafne argumenty przekonujące o tym, że Fiat został wręcz stworzony do tego, by ułatwiać życie Polakom.

Warto zatem ozdobić czyjeś mieszkanie miniaturką tego wozu, a konkretnie modelem milicyjnym. Niech stoi na półce i cieszy oczy nowego właściciela.

Kupisz w: Spod lady

Cena: 14,90 zł

Artykuły podobne

Logitech HD Pro Webcam C910 loguj się twarzą

Podaruj ukochanemu mężczyźnie urządzenie, dzięki któremu będziecie w kontakcie mimo dzielącej was odległości. Kamera oferuje połączenia w jakości HD i współpracuje z popularnymi komunikatorami, takimi jak Logitech Vid? HD, Skype?…
Zobacz więcej ...