Modne fryzury na wiosnę 2012 – na gładko i na okrągło

Total
0
Shares

Jak tniemy wiosną?

Wiele osób mówi, że jeśli ktoś ma krótkie włosy, to już cały problem ?z głowy?. Nic bardziej błędnego. Stylowe, dobrze ułożone i prawidłowo obcięte włosy to trudna sztuka ? zadbanie by zawsze wyglądały ładnie. Piękna fryzura wymaga zarówno wyczucia stylu jak i znajomości najnowszych trendów.

Cięcie się liczy

Jest już ciepło i zdejmiemy czapki z głów. Dlatego najwyższa pora, aby zabrać się za odświeżenie swojej fryzury. W tym sezonie wiosennym modne są wszystkie fryzury krótkie: typu grzyb, bob, a także jego nowa wersja ? lob, czyli long bob, tradycyjny bob, ale przedłużony.  Jest to idealna fryzura, która pomaga się odmłodzić oraz ukryć wiele niedoskonałości.  

Warto o tych trendach pamiętać wybierając się w najbliższym czasie do fryzjera. Tym bardziej, że jest to bardzo uniwersalna fryzura, pasują do niemal każdego kształtu twarzy. O ich uniwersalności może również świadczyć szeroka gama możliwości jej modelowania i stylizowania takich fryzur. 

Fryzura bob krótka  Fryzura krótki bob Natalia Kukulska

  Fryzura lob- dłuższy bob

Proste ciągle modne

Najmodniejsze w tym sezonie są włosy proste i gładkie, jakie można osiągnąć przy użyciu dowolnej prostownicy. W ramach trendów można również zdecydować się na lekko falowane lub gofrowane włosy. Jednak, aby wpisać się w obecne trendy powinnyśmy zrezygnować z loków i każdego kręcenia włosów. Pamiętajmy, przygotowując się na nowy sezon nie wystarczy iść do fryzjera i modnie ściąć włosy, wszyscy styliści zgodnie, wysyłają nas do sklepu po prostownicę, czyli żelazko do włosów. Oczywiście w pakiecie, warto pamiętać również o odpowiedniej ochronie przed wysoką temperaturą i zaopatrzyć się w mleczko do prostowania włosów np. BioSilk Silk Strate. A wszystkich ?leniwców? i wygodne osoby starające się sobie ułatwić życie polecamy trwałe prostowanie, które obecnie jest bardzo popularne. Pozwala zaoszczędzić każdego poranka sporo czasu. 

Proste długie włosy

Będąc specjalistami od zdrowego i łagodnego prostowania włosów polecamy żelazka CHI. Została w nich zastosowana nowoczesna technologia opracowana w jednych z najlepszych laboratoriów świata. Dzięki ceramicznym wkładkom, wydzielającym jony ujemne i zastosowaniu podczerwieni nawilżającej włosy, możemy prostować je nawet codziennie, nie martwiąc się o zdrowie swoich włosów. 

Gładko i elegancko

Dla urozmaicenia naszej fryzur podamy najpopularniejsze a zarazem najciekawsze sposoby ich stylizowania. Oczywiście najpopularniejszą stylizacją, przy obcięciu na boba, jest uniesienie włosów i lekkie podwinięcie do wewnątrz. W ten sposób powstaje naprawdę piękna i seksowna stylizacja. Włosy należy układać na mokro, podzielić je na części i stopniowo od dołu zaczesywać, nawijając na okrągłą szczotkę, stopniowo susząc. Nawet jeśli kojarzymy tą fryzurę z hełmem lub grzybem. Pamiętajmy, że obecnie jest to fryzura, uważana za najnowocześniejszą i najbardziej seksowną dla młodych kobiet. Dodatkową zaletą jest, to że bardzo wiele osób wygląda w niej dobrze, jest dobra dla prawie wszystkich.

Fryzura bob z modną grzywką

Na ostro

Jest jeszcze inna możliwość, jeśli tylko będziemy miały ochotę na trochę ostrzejszy wygląd i bardziej rockową stylizację, jest na to prosta metoda. Należy wydzielić kilka większych kosmyków włosów i wywinąć je na zewnątrz, a resztę włosów wyprostować. Taka fryzura jest bardzo świeża i energetyczna. Będzie na pewno ciekawą i miłą odmianą.  

  

Najmodniej ? Odświętnie!

Warto wrócić jeszcze do wspomnianej mody w tym sezonie. Loki nie, jednak drobne fale i gofrowanie tak. Jak zrobić ładną i modną fryzurę z wykorzystaniem fal? Odpowiedź jest dość prosta. Cała głowa w falach lub wszystkie gofrowane włosy, to z pewnością nie ten sezon, taka fryzura świadczy raczej o braku wyczucia estetycznego. Tworząc fryzurę trafiającą w trend, należy wydzielić kilka grubszych pasm włosów i pofalować je za pomocą odpowiednich nakładek w gofrownicy lub prostownicy. Loki można też zrobić za pomocą lokówki o małej średnicy. Resztę włosów należy wyprostować. Jest to bardzo fajną fryzura na nadchodzące święta lub na wieczorne wyjście. 

Fryzura bob podkręconal  Fryzura - wywinięte włosy  Fryzura a la lata 70-te

Wszystkie proponowane przez nas stylizacje są modne i bardzo proste w przygotowaniu. Dlatego nie zastanawiajmy się, obcinajmy włosy na loba. To wygodne rozwiązanie, otwierające wiele możliwości stylizacji.  

Artykuł przygotowany przez specjalistów Amabasadapiekna.com

Artykuły podobne

Moda na jesień 2011

Drogie panie, jesień zbliża się wielkimi krokami, zatem czas zacząć myśleć o kompletowaniu garderoby na nieco chłodniejsze dni. Już od kilku sezonów doskonałym i ekonomicznym źródłem świetnych kolekcji mody jest…
Zobacz więcej ...