Modne fryzury na wiosnę 2012 – na gładko i na okrągło

Total
0
Shares

Jak tniemy wiosną?

Wiele osób mówi, że jeśli ktoś ma krótkie włosy, to już cały problem ?z głowy?. Nic bardziej błędnego. Stylowe, dobrze ułożone i prawidłowo obcięte włosy to trudna sztuka ? zadbanie by zawsze wyglądały ładnie. Piękna fryzura wymaga zarówno wyczucia stylu jak i znajomości najnowszych trendów.

Cięcie się liczy

Jest już ciepło i zdejmiemy czapki z głów. Dlatego najwyższa pora, aby zabrać się za odświeżenie swojej fryzury. W tym sezonie wiosennym modne są wszystkie fryzury krótkie: typu grzyb, bob, a także jego nowa wersja ? lob, czyli long bob, tradycyjny bob, ale przedłużony.  Jest to idealna fryzura, która pomaga się odmłodzić oraz ukryć wiele niedoskonałości.  

Warto o tych trendach pamiętać wybierając się w najbliższym czasie do fryzjera. Tym bardziej, że jest to bardzo uniwersalna fryzura, pasują do niemal każdego kształtu twarzy. O ich uniwersalności może również świadczyć szeroka gama możliwości jej modelowania i stylizowania takich fryzur. 

Fryzura bob krótka  Fryzura krótki bob Natalia Kukulska

  Fryzura lob- dłuższy bob

Proste ciągle modne

Najmodniejsze w tym sezonie są włosy proste i gładkie, jakie można osiągnąć przy użyciu dowolnej prostownicy. W ramach trendów można również zdecydować się na lekko falowane lub gofrowane włosy. Jednak, aby wpisać się w obecne trendy powinnyśmy zrezygnować z loków i każdego kręcenia włosów. Pamiętajmy, przygotowując się na nowy sezon nie wystarczy iść do fryzjera i modnie ściąć włosy, wszyscy styliści zgodnie, wysyłają nas do sklepu po prostownicę, czyli żelazko do włosów. Oczywiście w pakiecie, warto pamiętać również o odpowiedniej ochronie przed wysoką temperaturą i zaopatrzyć się w mleczko do prostowania włosów np. BioSilk Silk Strate. A wszystkich ?leniwców? i wygodne osoby starające się sobie ułatwić życie polecamy trwałe prostowanie, które obecnie jest bardzo popularne. Pozwala zaoszczędzić każdego poranka sporo czasu. 

Proste długie włosy

Będąc specjalistami od zdrowego i łagodnego prostowania włosów polecamy żelazka CHI. Została w nich zastosowana nowoczesna technologia opracowana w jednych z najlepszych laboratoriów świata. Dzięki ceramicznym wkładkom, wydzielającym jony ujemne i zastosowaniu podczerwieni nawilżającej włosy, możemy prostować je nawet codziennie, nie martwiąc się o zdrowie swoich włosów. 

Gładko i elegancko

Dla urozmaicenia naszej fryzur podamy najpopularniejsze a zarazem najciekawsze sposoby ich stylizowania. Oczywiście najpopularniejszą stylizacją, przy obcięciu na boba, jest uniesienie włosów i lekkie podwinięcie do wewnątrz. W ten sposób powstaje naprawdę piękna i seksowna stylizacja. Włosy należy układać na mokro, podzielić je na części i stopniowo od dołu zaczesywać, nawijając na okrągłą szczotkę, stopniowo susząc. Nawet jeśli kojarzymy tą fryzurę z hełmem lub grzybem. Pamiętajmy, że obecnie jest to fryzura, uważana za najnowocześniejszą i najbardziej seksowną dla młodych kobiet. Dodatkową zaletą jest, to że bardzo wiele osób wygląda w niej dobrze, jest dobra dla prawie wszystkich.

Fryzura bob z modną grzywką

Na ostro

Jest jeszcze inna możliwość, jeśli tylko będziemy miały ochotę na trochę ostrzejszy wygląd i bardziej rockową stylizację, jest na to prosta metoda. Należy wydzielić kilka większych kosmyków włosów i wywinąć je na zewnątrz, a resztę włosów wyprostować. Taka fryzura jest bardzo świeża i energetyczna. Będzie na pewno ciekawą i miłą odmianą.  

  

Najmodniej ? Odświętnie!

Warto wrócić jeszcze do wspomnianej mody w tym sezonie. Loki nie, jednak drobne fale i gofrowanie tak. Jak zrobić ładną i modną fryzurę z wykorzystaniem fal? Odpowiedź jest dość prosta. Cała głowa w falach lub wszystkie gofrowane włosy, to z pewnością nie ten sezon, taka fryzura świadczy raczej o braku wyczucia estetycznego. Tworząc fryzurę trafiającą w trend, należy wydzielić kilka grubszych pasm włosów i pofalować je za pomocą odpowiednich nakładek w gofrownicy lub prostownicy. Loki można też zrobić za pomocą lokówki o małej średnicy. Resztę włosów należy wyprostować. Jest to bardzo fajną fryzura na nadchodzące święta lub na wieczorne wyjście. 

Fryzura bob podkręconal  Fryzura - wywinięte włosy  Fryzura a la lata 70-te

Wszystkie proponowane przez nas stylizacje są modne i bardzo proste w przygotowaniu. Dlatego nie zastanawiajmy się, obcinajmy włosy na loba. To wygodne rozwiązanie, otwierające wiele możliwości stylizacji.  

Artykuł przygotowany przez specjalistów Amabasadapiekna.com

Artykuły podobne