Muzyka lat 90 ? największe gwiazdy dekady

Total
0
Shares

fot. plus.google.com

Myślę, że na ustach każdego z nas wspomnienie ostatniej dekady dwudziestego wieku wywołuje uśmiechem na twarzy, a muzyka z tamtych lat wciąż gra nam w głowach. Te piękne, barwne czasy możemy przywołać właśnie dzięki niej. Pisaliśmy już na temat hitów z lat 80tych w artykule ?Robert Janowski i jego nowa płyta ?Osiemdziesiąte.pl? ? czyli powrót do przeszłości?. Tym razem popadnijmy na chwilę w nostalgię i powróćmy do największych gwiazd  oraz hitów lat 90tych.

Muzyka lat 90: Roxette

Muzyka lat 90: Roxette

fot. muzotakt.pl

Ten szwedzki duet jest na scenie muzycznej już dwadzieścia lat i ma na swoim koncie dziesięć albumów. Wszyscy znają hity, takie jak ?Sleeping in my car?, czy ?It must have been love?. Ku naszej radości zespół wciąż nagrywa nowe płyty.

Muzyka lat 90: Whitney Houston

Muzyka lat 90: Whitney Houston

fot. img.wennermedia.com

Jeden z największych głosów wszechczasów. Zadziwiająca, wzruszająca, wspaniała. Największą sławę zyskała dzięki coverowi piosenki Dolly Parton ?I will always love you?. Poznaliśmy także jej aktorską stronę, szczególnie w filmie ?Bodyguard?, w którym zagrała główną rolę obok Kevina Costnera. Z ogromnym żalem żegnaliśmy ją w 2012 roku, ale wiemy, że jej przeboje pozostaną wiecznie żywe.

Muzyka lat 90: Natalia Kukulska

Muzyka lat 90: Natalia Kukulska

fot. pudelek.pl

Córka wspaniałej piosenkarki i kompozytora, której udało się wyjść z cienia rodziców dzięki własnemu talentowi. Mimo iż na scenie występuje od dziecka, w 1997 roku zachwyciła nas balladą ?Im więcej Ciebie tym mniej?, która w pełni udowodniła, jak wielkie zdolności posiada Natalia. Nam do dzisiaj kręci się łezka w oku, kiedy słyszymy tą piosenkę.

Muzyka lat 90: Michael Jacskon

Muzyka lat 90: Michael Jacskon

fot. music-keeps-alive.blogspot.com

Niekwestionowany król popu! Zaczynał w rodzinnym zespole, solową karierą rozpoczął pod koniec lat 70tych I od tamtej pory nie schodził z list przebojów. Słyną z wielkiej muzycznej wyobraźni, dzięki której tworzył niesamowicie oryginalne utwory. Ponad to był pomysłodawcą większości swoich teledysków, które także przeszły do historii jako legendy.

Muzyka lat 90: Spice Girls

Muzyka lat 90: Spice Girls

fot. billboard.com

Kiedy mowa o latach 90tych nie może zabraknąć girlsbandów. Jednym z najpopularniejszych zespołów popowych był skład pięciu dziewczyn z Wielkiej Brytanii. Ich piosenki podbijały stacje radiowe głównie w drugiej połowie dekady. Mimo że ich kariera jako zespołu nie potrwała długo, dziewczyny zrobiły wokół siebie wiele zamieszania, przez co nie zostały zapomniane do dziś.

Muzyka lat 90: Urszula

Muzyka lat 90: Urszula

fot. festiwalopole.tvp.pl

Piosenkarka rockowa, która obecnie pojawia się i znika. Jednak ostatnich dekadach dwudziestego wieku było o niej naprawdę głośno. Być może w mediach o Urszuli już zbyt wiele nie słychać, ale artystka wciąż koncertuje i spełnia się muzycznie, w związku z czym czekamy na kolejne hity J

Muzyka lat 90: Bajm

Muzyka lat 90: Bajm

fot. plus.google.com

Zespół z polskiego podwórka, który nigdy się nie zestarzeje. Zespół został utworzony w latach 70tych i do tej pory nagrał już piętnaście płyt. Co prawda skład zespołu całkowicie uległ zmianie, jednak jego stała część ? Beata Kozidrak wiąż nie zwalnia. Ostatni album wydali w 2015 roku, ale nie ma obaw ? na pewno nie był on ostatni 😉

Muzyka lat 90: Backstreet Boys

Muzyka lat 90: Backstreet Boys

fot. officialcharts.com

Absolutny fenomen w kategorii boysbandów. Zespół utworzony za pomocą castingu, który wydobył najlepszych z najlepszych. Swego czasu przez tych utalentowanych przystojniaków, wiele młodych dam nie mogło spać po nocach. Ostatni raz mogliśmy zobaczyć ich koncerty w Polsce w 2014 roku.

Muzyka lat 90: Ricky Martin

Muzyka lat 90: Ricky Martin

fot. thesmokingnun.wordpress.com

Portorykańskie ciacho, które nie raz porwało nas porwało nas do tańca. Jego stare hity są wciąż żywe podczas imprez i wciąż tak samo dobrze się przy nich bawimy, jak w czasach ich młodości. Obecnie wciąż nagrywa, jednak jego muzyka nie cieszy się już taką popularnością, co kiedyś.

Muzyka lat 90: Destiny?s Child

Muzyka lat 90: Destiny?s Child

fot. independent.co.uk

Kolejny girlsband, dzięki któremu muzyczny świat zyskał świetne wokalistki. Oczywiście największy sukces z tego trio odniosła Beyonce, jednak w latach 90tych cała trójka zachwycała nas równie mocno. Jako skład dziewczyny ostatecznie zakończyły działalność w 2006 roku.

Chcesz powspominać jeszcze bardziej? Zajrzyj tutaj:

PRL, a potem co? 10 pomysłów na fantastyczne retro prezenty

Jakie prezenty były popularne w latach 90 ? tych?

10 nostalgicznych pomysłów na retro prezent pod choinkę

Artykuły podobne

Magia starych samochodów

Stare samochody mają swą niezwykłą klasę i niesamowity urok. Choć w motoryzacji wciąż pojawiają się nowe trendy a technika mknie do przodu w zastraszającym tempie, historyczne pojazdy nadal są obdarzane…
Zobacz więcej ...

Mini ogródek

Życie w mieście rządzi się swoimi prawami. Ciągły pośpiech, wiele różnych obowiązków i zobowiązań, mało snu i dużo kofeiny – tak wygląda codzienność wielu z nas. Dodatkowo często nie możemy…
Zobacz więcej ...