Najpiękniejsze prezenty ślubne – lato 2014

Total
0
Shares

Ślub to wydarzenie wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Dostarcza nam wielu wzruszeń oraz emocji. Ta chwila, kiedy Młoda Para mówi sakramentalne ?tak? pozostaje w naszej pamięci na całe życie. Zarówno nowożeńcy jak i goście stoją przed poważnym problemem związanym z wyborem odpowiedniego prezentu ślubnego. Obecnie daje się zauważyć kilka trendów, jeśli chodzi o prezenty ślubne. Coraz częściej młodzi tworzą listy ze wszystkimi przedmiotami, które są im potrzebne i chcieliby je otrzymać w postaci prezentów ślubnych. Pojawią się tam żelazka, tostery, sprzęty grające, pościele i inne akcesoria gospodarstwa domowego. Wciąż najbardziej chyba popularnym i trafionym prezentem jest gotówka. Kolejnym trendem prezentowym są prezenty pożyteczne, czyli takie, które mogą się nowożeńcom po prostu przydać. Bardzo popularne stały się również prezenty spersonalizowane, czyli takie, które mają konkretne przesłanie dla konkretnej osoby. Tutaj możemy wymienić prezenty z grawerem, zdjęcia, albumy czy obrazy. Ostatnim typem prezentów, jakie możemy wyróżnić są prezenty odwołujące się do przeżyć. Skok ze spadochronem, pobyt dla dwojga w ekskluzywnym SPA czy też voucher na naukę windsurfingu to coraz częściej wybierane prezenty z okazji ślubu.

Prezenty ślubne mogą być także wybierane według osobowości nowożeńców. Jeśli Młoda Para to osoby żywiołowe i ciekawe świata postawmy na prezent ślubny, który będzie dla nich niespodzianką. Jeśli nowożeńcy to para dosyć sentymentalna, postawmy na obrazy, fototapety i albumy ze zdjęciami. Gdy mamy do czynienia z małżonkami kochającymi luksus i nowoczesny design wybierzmy ekskluzywną pościel, piękną zastawę stołową czy nowatorskie dekoracje dla domu. Przyszli małżonkowie mogą być także typami osób niezwykle wyluzowanych. Wówczas możemy sobie pozwolić na zakup prezentów śmiesznych. Śmieszne ślubne upominki doskonale sprawdzą się zamiast kwiatów. Karykatura, łamigłówka, piłka, fotoksiążka ze starych zdjęć Państwa Młodych, śmieszny gadżet jak np. gadający pilot mogą już na samym początku pomóc rozkręcić ślubne przyjęcie. Świetnym pomysłem na śmieszny ślubny prezent jest nagranie zabawnej audycji radiowej, która dotyczyć będzie Młodej Pary lub kurs egzotycznego tańca dla dwojga.

Ostatnią kwestią, jaką chciałabym poruszyć jest prezent ślubny dla osób najbliższych Młodej Parze ? czyli rodziców. Rodzice to bez wątpienia najbardziej wyjątkowe osoby w życiu każdego człowieka. To Oni nas wychowywali, trwali przy nas w każdej sytuacji życiowej, kochali nas bezwarunkowo. Im zawdzięczamy to, kim teraz jesteśmy i co udało nam się osiągnąć. Ślub jest doskonałym momentem, aby podziękować rodzicom za troskę, trud i oddanie. Prezent dla rodziców powinien być głęboko przemyślany, musi wyrażać uczucia i emocje. Tutaj świetnie sprawdzą się fotokryształy, obrazy czy kosze pełne kwiatów.

TOP 5 najpiękniejszych prezentów ślubnych

Mając na uwadze wskazówki teoretyczne związane z wyborem prezentu ślubnego, zrobiłam listę prezentów, które zasługują na Waszą uwagę.

1. Przeżycia i emocje

W tym roku możesz postawić na niebanalny prezent ślubny. Podaruj Młodej Parze prawdziwe przeżycia i wyjątkowe emocje? Co powiesz na skok ze spadochronem? Jesteśmy na wysokości kilku tysięcy metrów. Pod nogami niekończąca się przepaść. Teraz już nie ma odwrotu. No to hop! Prędkość 200 km/h. Ziemia zaczyna robić się coraz większa. Szybkie spojrzenie, zdecydowane pociągnięcie taśmy i spadochron wypełnia się powietrzem. Można teraz odetchnąć i podziwiać niepowtarzalne widoki z lotu ptaka. Jeszcze chwila, nogi lekko ugięte i lądowanie. To było… nie ma słów które odpowiednio opisałyby to doświadczenie. Tego trzeba spróbować. Podaruj zatem skok ze spadochronem nowożeńcom głodnym nowych wrażeń i kochającym przypływ adrenaliny.

Skok ze spadochronem

Źródło: wyjatkowyprezent.pl

2. Nowoczesny design

Drewniana skrzynia na wino z grawerem z pewnością spodoba się każdej Młodej Parze kochającej ekskluzywne przedmioty. Skrzynia sama w sobie stanowi piękną dekorację domu, a ponadto możemy wygrawerować na niej dowolnej treści życzenia, dedykację, czy złote myśli. Bardzo oryginalny i nowatorski pomysł na prezent.

Skrzynka z winem

Źródło: crystals.pl

3. Coś do domu

Eleganckie i stylowe kieliszki z pewnością przydadzą się w mieszkaniu nowożeńców. Stylowy komplet kieliszków do wódki pochodzi z oferty legendarnej polskiej huty szkła Krosno S.A., działającej od 1923 roku. Kieliszki wyróżnia ponadczasowy design ? klasyczny, gładki wzór świetnie komponuje się z rzeźbioną nóżką o eleganckiej linii. Naczynia stanowić będą niezaprzeczalną ozdobę każdego stołu, nadając mu prawdziwej klasy.

Zestaw kieliszków

Źródło: garneczki.pl

4. Mozaika ze zdjęć

A co powiecie na mozaikę artystyczną stworzoną ze zdjęć Pary Młodej? Obrazy składowe to fotografie nowożeńców, które tworzą razem wspaniałą całość. Prace drukowane są na płótnie lub papierze fotograficznym oraz elegancko oprawione. Jest to naprawdę oryginalny pomysł na prezent z okazji ślubu.

Mozaika ze zdjęć

Źródło: mozaikowo.com.pl

5. Dziękuję Wam Rodzice

Najlepszym momentem, aby podziękować rodzicom za całokształt wychowania jest dzień ślubu. W roli podziękowań doskonale sprawdzi się piękna statuetka ze szkła kryształowego z wygrawerowanym w jej wnętrzu motywem 3D oraz osobistą, napisaną od serca, dedykacją. Taki prezent jest nie tylko piękny i elegancki, ale również będzie stanowił niezapomnianą pamiątkę na całe życie. Kryształy 3D to ogromne możliwości wyboru ? zarówno wielkości fotokryształu jak i kompozycji, która się znajdzie w jego wnętrzu. Mamy do dyspozycji mnogość motywów ślubnych takich jak: gołębie, obrączki, serca czy kwiaty. Wybierz zatem jedną z kompozycji, dodaj własny tekst życzeń i podziękuj rodzicom w wyjątkowo oryginalny i piękny sposób.

Kryształy 3D

Źródło: crystalcity.pl

Mam nadzieję, że ułatwiłam Wam wybór najpiękniejszego prezentu ślubnego w tym sezonie?

Artykuły podobne