Najpiękniejsze świąteczne zastawy stołowe

Total
23
Shares

Piękno wigilijnej wieczerzy bądź też wspólnego rodzinnego obiadu tkwi w najdrobniejszych szczegółach. Nie bez znaczenia ma fakt, jaką wybierzemy zastawę stołową, serwetki czy dekoracje. Dla stworzenia dobrej atmosfery i przyjemnego czasu w gronie rodzinnym warto zadbać o wyjątkową scenerię świątecznego stołu. Czasami wystarczy nieziemska zastawa stołowa, aby potrawy jadły się oczami ? apetyt wówczas jest gwarantowany!

Stół jest bez wątpienia jednym z ważniejszych mebli w naszych domach. To wokół niego gromadzimy się przy codziennych posiłkach, na rodzinnych i towarzyskich spotkaniach. W czasie świąt zyskuje on znaczenie niemal symboliczne – jemy, pijemy, rozmawiamy, składamy sobie życzenia a w tych trywialnych czynnościach chodzi przede wszystkim o bliskość drugiego człowieka. I choć to właśnie ona jest w tym wszystkim najważniejsza, dekorowanie stołu jest również częścią świątecznego rytuału, o który warto odpowiednio zadbać.

Dobierając odpowiednią zastawę świąteczną postawmy na czerwienie, złoto, biele oraz zielenie. Są to przewodnie kolory świąt, które nie dość że idealnie się ze sobą komponują, to jeszcze dodają świątecznej stylizacji uroku oraz radości. Bardzo ciekawe są zastawy zawierające elementy świąteczne, takie jak gwiazdki, aniołki, mikołaje i wiele innych symboli kojarzących się ze świętami.

Wybierając świąteczną zastawę stołową możemy sobie pozwolić na delikatne szaleństwo. Wigilia to jedyny wieczór w roku, kiedy wszystkiego powinno być a nawet musi być pod dostatkiem. Przedstawię Wam kilka wybranych przeze mnie elementów świątecznej zastawy, które najbardziej przykuły moją uwagę.

Filiżanki i kubki z motywami świątecznymi doskonale podkreślą bożonarodzeniową oprawę stołu. Idealnie nadają się na mały bulion, barszcz do krokietów z kapustą i grzybami, a także na tradycyjne zakąski i orzechy. Przyjemne w dotyku, opływowe uchwyty i gładkie linie brzegowe dla ust sprawią, że korzystanie a nich to sama przyjemność. A do tego wyglądają nieziemsko!

Filiżanki i kubki Kahla ARONDA Erzgebirge

Filiżanki i kubki Kahla ARONDA Erzgebirge ? cena: ok. 60,00 zł

Źródło: czerwonamaszyna.pl

Bardzo pomysłowa jest także bożonarodzeniowa cukiernica. Okrągła, pięknie wyprofilowana w świątecznych motywach: aniołki, gwiazdki i odrobina mikołajkowej czerwieni. Pasuje ona jako dodatek do wigilijnej zastawy stołowej i szczególnych dni. Cukiernica jest bardzo przyjemna w dotyku, z pokrywką o subtelnym uchwycie.

Cukierniczka Kahla ARONDA Erzgebirge

Cukierniczka Kahla ARONDA Erzgebirge ? cena: 74,00 zł

Źródło: czerwonamaszyna.pl

A co powiecie na zastawę stołową w kolorze pięknej, krwistej czerwieni. Czerwień jest bez wątpienia jednym z najbardziej popularnych kolorów świątecznych, symbolizuje radość, szczęście, dostatek.

Czerwona zastawa stołowa.

Czerwona zastawa stołowa.

Źródło: czerwonamaszyna.pl

Dużo mikołajkowej czerwieni i motywów świątecznych ma klimatyczny kubek na rozgrzewającą herbatę, mocną kawę, barszcz i inne tradycyjne napoje na święta. Z przyjemną dla ust linią brzegową i wygodnym do unoszenia uchwytem zrobi ogromne wrażenie na gościach.

Kubek Kahla LOLA Sternenflirt

Kubek Kahla LOLA Sternenflirt ? cena: 49,00 zł

Źródło: czerwonamaszyna.pl

Doskonałym elementem zastawy stołowej o tematyce świątecznej jest także talerz deserowy, z którego świąteczne ciasta będzie się jadło z przyjemnością. Z motywami mikołajkowej czerwieni i choinek na brzegach. Pięknie wykonany, dobrze wygląda na rodzinnym stole.

Talerz deserowy Kahla LOLA Sternenflirt

Talerz deserowy Kahla LOLA Sternenflirt ? cena: 64,00 zł

Źródło: czerwonamaszyna.pl

A co powiecie na cały komplecik zastawy stołowej z motywem św. Mikołaja? W skład wchodzą: czajniczek, pojemnik na mleko, cukiernica, kubek oraz filiżanka i talerzyk. Każdy element świątecznej zastawy zawiera trójwymiarowego św. Mikołaja, który przyglądać się będzie na wszystkich gości z nieukrywaną radością.

Świąteczna zastawa św. Mikołaj.

Świąteczna zastawa św. Mikołaj.

Źródło: mowimyjak.pl

Pięknie na świątecznym stole będzie prezentowała się także zastawa z ręcznie malowanymi motywami ludowymi. Jest to bardzo miły powrót do tradycji i dawnych obyczajów.

Zastawa ręcznie malowana.

Zastawa ręcznie malowana.

Źródło: dom.pl

Cudownymi bożonarodzeniowymi motywami są gwiazdki oraz jabłuszka. Bardzo ujęła mnie zastawa stołowa wykorzystująca właśnie te motywy. Przepiękne pojemniczki na chrupiące ciasteczka z przykrywką i uchwytem w kształcie jabłka oraz piętrowa patera w gwiazdki to bardzo oryginalny pomysł, aby nasza zastawa stołowa wzbudziła zachwyt i podziw zaproszonych gości.

Zastawa gwiazdki i jabłka.

Zastawa gwiazdki i jabłka.

Źródło: urzadzamy.pl

Na zakończenie zaprezentuję Wam jedną z piękniejszych kolekcji świątecznej zastawy stołowej projektu Gianni Versace, która nawet jeśli nie zagości na naszych stołach godna jest zachwytu. Delikatne, bizantyjskie i złocone ornamenty zdobią proste w formie filiżanki, kufle i talerze. Szlachetna i klasyczna kolorystyka złota, bieli i akcentów czerwieni jest typowym, ale pięknym kolorystycznym schematem świątecznym. Delikatne, koronkowe śnieżne płatki są przewodnim motywem zdobniczym kolekcji, która jest stylowa, gustowna i bardzo elegancka.

Kolekcja The Versace Christmas 2010.

Kolekcja The Versace Christmas 2010.

Kolekcja The Versace Christmas 2010.

Kolekcja The Versace Christmas 2010.

Źródło: e-vive.pl

Robi wrażenie! Prawda?

Artykuły podobne