Niebanalny prezent na wesele zamiast kwiatów

Total
0
Shares

Przyjęcia weselne niezmiennie kojarzą się z tańcem, dobrym jedzeniem, celebrowaniem młodej pary, ale i prezentami. Coraz częściej na zaproszeniach weselnych widnieją zabawne wierszyki dotyczące prezentów, a w głównej mierze ? kwiatów. Cała sala staje się nimi zastawiona, a kilka dni później bezpowrotnie więdną ? choć piękne w natłoku wydarzeń nikt nie zdąży się nimi nacieszyć. Dlatego młodzi szukają alternatywy prosząc o książki, dobry alkohol, pluszaki? Można jednak inaczej.

A gdyby tak podarować dziecko?

Kontrowersyjny pomysł, prawda? A jednak można – choć handel dziećmi jest zakazany istnieje luka w prawie mówiąca, że można je komuś podarować. Pewnie zastanawiacie się skąd wzięłam takie bzdury? Z Akademii Przyszłości jest to "ogólnopolski program, który za pomocą unikalnej metody pracy przeprowadza dzieci od porażki w szkole do sukcesów w życiu"*. Piękna inicjatywa, która polega na pomocy dzieciom, które gorzej radzą sobie w szkole, są zniechęcone do nauki, często z domów dziecka. Wolontariusze – często studenci – pomagają im odrabiać lekcje, spędzają czas, pokazują jak się uczyć i że to wcale nie musi być nudne. Skoro wolontariusze to po co namawiam do "kupienia" dziecka? Otóż w "pakiecie" oprócz wolontariusza – tutora – jest również wyprawka szkolna, gala sukcesów, spotkania z ciekawymi osobami oraz odkrywcze podróże.

Jak "kupić" dziecko zamiast kwiatka?

To całkiem proste – na stronie www.akademiaprzyszlosci.org wybieramy zakładkę "strefa darczyńcy" i wybieramy dowolną formę wpłacenia pieniędzy na rzecz akademii. Pomagać możemy już od 10 zł, a zamiast bukietu wręczyć  blankiet z potwierdzeniem wpłaty, która, swoją drogą, zajmie nam kilka minut.

To kolejna odsłona akademii stworzona dla par organizujących wesele. Wystarczy wypełnić specjalny formularz na stronie  http://www.bedziemymielidziecko.pl aby w ciągu trzech dni odezwał się do nas konsultant i wyjaśnił na czym to polega. Lecz w skrócie – poinformujcie gości na zaproszeniach o tym, że zamiast kwiatów postawicie skarbonkę do której będą mogli wrzucać pieniądze. Za uzbieraną kwotę wybieracie dziecko (lub dzieci?), które będziecie finansować przez rok szkolny, a w zamian otrzymacie informacje o jego postępach w nauce.

 

Czy warto kupować tradycyjne bukiety? Z pewnością są piękne, ale tylko przez kilka dni. Lepiej piękno przełożyć na taki, drobny gest, który pomoże najmłodszym i nie pozwoli im zwiędnąć.

Artykuły podobne

Otul się klasyką

Nie ma bardziej klasycznego i ponadczasowego zapachu od Chanel No. 5. To synonim luksusu, elegancji i klasy od prawie dziewięćdziesięciu lat! To zapach, w który przed snem ubierała się legendarna…
Zobacz więcej ...

Jak kropla srebrnej wody

Myślę, że to dobra propozycja dla zwolenników klasycznych ślubnych prezentów. Bo przecież każdej Młodej Parze przyda się "coś do domu". Jednak niebanalne wzornictwo wprowadza powiew świeżości w ten typ upominków,…
Zobacz więcej ...