Odżywki do włosów – nie pozostawiaj przy jednym preparacie!

Total
0
Shares

Odżywka do włosów to produkt, który można znaleźć w łazience praktycznie każdej kobiety. Nic w tym dziwnego, bowiem to właśnie ten kosmetyk jest w stanie pomóc nam w rozczesywaniu splątanych końcówek włosów, a także nadać im miękkości, gładkości i blasku. Często jednak popełniamy ten błąd, że przy codziennej pielęgnacji włosów pozostajemy wyłącznie przy jednym rodzaju odżywki. Tymczasem okazuje się, że ten kosmetyk warto stosować w kilku różnych odsłonach.

Podstawowy rodzaj odżywki

Odżywka do taki preparat, który należy przede wszystkim odpowiednio dostosować do rodzaju swoich włosów. Włosy tłuste, suche, z łupieżem lub zniszczone, posiadają odmienną strukturę i powierzchnię, a przez to wymagają też stosowania różnych preparatów do pielęgnacji. Odżywka, dobrana do włosów pod względem typowych dla nich problemów, powinna zapobiegać ich przetłuszczaniu się, nadmiernemu przesuszaniu, łupieżowi lub głębokim uszkodzeniom.

Jak dobrać i stosować odżywkę na swoich włosach?

  • Przy włosach, które posiadają tendencję do przetłuszczania, powinniśmy stosować odżywki o lekkiej i nietłustej konsystencji, uważając przy tym, by aplikować je jedynie na końcówki włosów – zastosowanie odżywki na ich całej długości, może je tylko dodatkowo obciążyć i pobudzić pracę gruczołów łojowych.
  • Włosy suche, łamliwe i pozbawione blasku powinny być pielęgnowane odżywkami, które dokładnie je nawilżą i dostarczą im odpowiednią ilość substancji odżywczych. Preparat powinien posiadać kremową i nieco tłustszą formułę oraz skład wzbogacony cennymi olejkami, które nadadzą włosom miękkość i blask, a także zapobiegną ich łamaniu się.
  • Osoby, które mają na co dzień do czynienia z łupieżem, wbrew pozorom nie powinny rezygnować ze stosowania odżywki. Szczególnie ważne jest to w przypadku, gdy chcąc pozbyć się łupieżu stosując lecznicze szampony – mają one tendencję do mocnego wysuszania włosów. Dlatego sprawdzą się tu lekko nawilżające odżywki do włosów Garnier Ultra Doux Sekrety Prowansji, które należy aplikować na włosy, omijając skórę głowy.
  • Dużo uwagi należy poświęcić odżywianiu włosów zniszczonych – zadaniem odżywki jest regeneracja i odbudowa struktury włosów uszkodzonej przez czynniki zewnętrzne. W tym przypadku warto stosować preparaty nie tylko w formie tradycyjnej odżywki, ale też maski do włosów, której skoncentrowane składniki pozwalają na intensywniejsze działanie.

Dodatkowe odżywki do włosów

Poza częstym stosowaniem odżywek, których zadaniem jest zapobieganie najczęstszym problemom z włosami, warto dodatkowo pielęgnować włosy preparatami, które poprawią ich wygląd oraz ogólną kondycję. Szczególnie w sytuacji, gdy nasze włosy są cienkie i pozbawione objętości, przeszły zabieg koloryzacji lub są skłonne do wypadania. Odżywki dodatkowe dobrze jest stosować wtedy, gdy zauważymy znaczny spadek kondycji naszych włosów. Możemy aplikować je na włosy mniej więcej dwa razy w tygodniu, bądź łączyć je z odżywkami do podstawowej pielęgnacji.

Jak stosować odżywki do włosów?

  • Odżywka powinna znaleźć się na naszej głowie po każdym myciu włosów – pozwoli to rozwiązać problem splątanych kosmyków, a także ochronić je przed niszczącym działaniem suszarki do włosów.
  • Odżywkę należy dokładnie spłukać z włosów wodą – nieprecyzyjne wykonanie tego zabiegu może spowodować, że włosy będą ciężkie i zaczną się przetłuszczać.
  • Odżywkę najlepiej zmywać z głowy letnią lub zimną wodą – wtedy dokładnie zamkniemy łuski włosów i zabezpieczymy je przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, a także nadamy im niepowtarzalnego blasku.
Artykuły podobne

Myszka rajdowa

Nie bądź sknerą! Podaruj swojemu dziecku czerwone lub srebrne BMW. Na początek, póki jeszcze nie ma prawa jazdy, może to być wersja mini ? niebanalna myszka do komputera. Miłośnicy samochodów…
Zobacz więcej ...

Pogniecione wazony

   Moje znalezisko z czerwonejmaszyny wygląda, jak wyjęte żywcem z facebookowej strony "To nie jest pogniecione, tylko artystycznie wyprasowane". Wazony, które tam ujrzałem wziąłem w pierwszym momencie za jakiś papierowy…
Zobacz więcej ...