Paryska pokojówka – Opis książki

Przeżyj niezwykłe przygody dwóch szalonych studentek w Paryżu w książce Ewy Grocholskiej.
Total
0
Shares

Jakie przygody spotykają dwie szalone studentki poznańskiej ASP podczas ich pobytu w Paryżu?

“Paryska pokojówka” Ewy Grocholskiej to opowieść o dwóch szalonych studentkach poznańskiej ASP i ich niezwykłych paryskich przygodach. Akcja powieści osadzona jest w drugiej połowie lat 70. XX wieku, gdy Zachód jawił się jako kraina mlekiem i miodem płynąca, pozostająca daleko poza zasięgiem komunistycznego wschodu. W książce przedstawione są humorystyczne i zabawne sytuacje, które towarzyszą głównym bohaterkom podczas ich pobytu w Paryżu.

Jakie absurdalne sytuacje autorka ukazuje, aby przybliżyć czytelnikom rzeczywistość komunistyczną?

Autorce “Paryskiej pokojówki” zależy na przybliżeniu czytelnikom absurdu komunistycznej rzeczywistości. W książce ukazane są różne absurdalne sytuacje, które były charakterystyczne dla tamtego okresu. Czytelnicy będą mieli okazję zapoznać się z nonsensownymi przepisami i regulacjami, biurokracją, karykaturalnymi postaciami oraz niezrozumiałymi decyzjami podejmowanymi przez władze. Te elementy mają na celu uświadomienie czytelnikom, jak surrealistyczna i dziwna była rzeczywistość życia w systemie komunistycznym.

Jakie elementy lat 70. są charakterystyczne dla opisanej w książce epoki?

“Paryska pokojówka” przenosi czytelników w drugą połowę lat 70. XX wieku. Książka oddaje ducha tamtego okresu, charakteryzującego się dążeniem do wolności, beztroską młodością oraz pewnym luzem. Autorka przywołuje atmosferę lat 70., pozwalając zarówno młodszym czytelnikom odkryć tamten czas, jak i starszym wrócić wspomnieniami do własnej młodości i beztroskich lat młodości.

Artykuły podobne

Męska torba do pracy

Mężczyzna wychodząc na co najmniej osiem godzin do pracy musi zabrać ze sobą kanapki lub ciepły obiad do zjedzenia w porze lunchu. Może je nosić ze sobą w torbie męskiej…
Zobacz więcej ...