Czynniki zewnętrzne mogą bardzo szybko doprowadzić do zniszczenia nawet najpiękniejszych i najlepszych mebli ogrodowych, jeśli nie zadbamy o nie we właściwy sposób. Jak więc tego dokonać?
Do materiału dopasuj sposób
Odpowiednia konserwacja da nam możliwość cieszenia się wspaniałymi meblami ogrodowymi przez bardzo długi czas. Właśnie dlatego warto poczytać i dowidzieć się czegoś więcej na ten temat, ponieważ sposób pielęgnacji mebli ogrodowych w największej mierze zależy od materiału, z jakiego je wykonano.
Olejowanie ? drewno egzotyczne
Najlepszym sposobem na zabezpieczenie mebli ogrodowych wykonanych z drewna egzotycznego jest ich olejowanie. To bardzo prosty zabieg, który polega na pokryciu olejem za pomocą czystej i mięciutkiej szmatki (najlepiej bawełnianej) całej powierzchni mebli. Zbieg ten należy powtarzać zawsze na koniec i początek sezonu letniego.
Prosty sposób na szarzenie
Drewno tekowe nie wymaga nadzwyczajnych zabiegów pielęgnacyjnych, o ile nie będzie nam przeszkadzać to, że może zacząć szarzeć. Jeśli jednak chcemy o nie zadbać to musimy zaopatrzyć się w specjalny olej do drewna tekowego i bawełnianą czystą szmatkę. Następnie postępować w taki sam sposób jak w przypadku drewna egzotycznego. Warto jednak wiedzieć, iż jeśli raz wykonamy taki zabieg, musimy go powtarzać około trzech razy w sezonie, ze zwróceniem uwagi na to, iż koniecznie należy to zrobić przed schowaniem mebli na zimę.
Rodzime gatunki
Buk, dąb, sosna czy jesion, czyli nasze rodzime gatunki drzew są najczęściej wybierane do produkcji mebli ogrodowych, a z kolei te najchętniej kupujemy. Pamiętajmy, że w tym przypadku niezbędna jest właściwa pielęgnacja. Podstawą będzie tu dobre zaimpregnowanie oraz pomalowanie wodoodporną farbą lub polakierowanie ich. Później wystarczy je jedynie dokładnie umyć i osuszyć. Przed rozpoczęciem użytkowania mebli w następnym sezonie należy je dokładnie obejrzeć i ponownie polakierować ewentualne pęknięcia.
Artykuł powstał przy współpracy z serwisem https:/www.maxelektro.pl.