Popularne prezenty w czasach pademii

Total
0
Shares

Artykuł partnera

Zastanawiasz się, co łączy ze sobą blender, nawilżacz powietrza oraz telewizory? Okazuje się, że to właśnie te sprzęty w ciągu ostatnich miesięcy, Polacy używali najczęściej! Bez wątpienia przyczyniła się do tego kwarantanna, która uwięziła nas w domach. Nic więc dziwnego, że telewizor stał się oknem na świat dla wielu z nas. Nikogo również nie dziwi, że nagle, co druga osoba zmieniła swoją kuchnię w prawdziwy warsztat eksperymentalno-kulinarny. Podejrzenia budzić może jedynie nawilżacz powietrza, który znikąd pojawił się na tej liście. Dlaczego? Podpowiadamy poniżej!

Blender ? niezbędnik każdego kucharza

Zamknięcie restauracji przyczyniło się do tego, że wielu Polaków odkryło, jakie możliwości kulinarne stwarza ich kuchnia. Jednak nawet najbardziej utalentowani kucharze niewiele mogliby zdziałać w pojedynkę. Aby odnieść sukces, potrzebny jest im jeszcze odpowiedni sprzęt. I tu pojawia się blender ? urządzenie wielofunkcyjne, które miksuje, mieli, miesza itp. Z jego pomocą można wykonać owocowe smoothie, dipy, sosy, zupę krem, koktajle alkoholowe oraz wiele innych. Są mniejsze i bardziej poręczne od robotów kuchennych, a przede wszystkim również i tańsze. Na rynku dostępne są 2 różne jego rodzaje. Są to blendery: 

  • ręczne ? do trzymania w ręku. Wyposażone w chroniącą przed powstawaniem rozbryzgów osłonkę;
  • stojące ? nazywane również kielichowymi. W trakcie pracy urządzenie może samodzielnie stać na blacie i nie wymaga trzymania. Bardzo często u swojej podstawy posiada przymocowane przyssawki, które zapewniają mu lepszej stabilności. W porównaniu do blenderów ręcznych mają znacznie większą moc oraz wyższe obroty.

Kupując blender dobrze jest zwrócić uwagę na jakość materiałów, z których został wykonany. Niezmiernie ważny jest także sposób, w jaki zostały ułożone jego ostrza. Modele uznane za najlepsze są wyposażane w 6 noży, które są ułożone różnych kierunkach. W przypadku blenderów z kielichem należy zwrócić także uwagę na pojemność jego kielicha. Niektóre z modeli pozwalają zblendować nawet do 2,5 l za jednym zamachem!

Nawilżacz powietrza ? do czego służy?

Okres grzewczy już co prawda za nami, ale jak się jednak okazuje, co roku poza wieloma korzyściami, wywołuje on również i szkody. Jak się bowiem okazuje, ogrzewanie przyczynia się do wysuszania powietrza w pomieszczeniach. To z kolei wpływa na obniżenie jego jakości i choć w pomieszczeniu jest ciepło ? niestety w dalszym ciągu jesteśmy narażeni na złapanie przeziębień. Dlaczego? Suche powietrze wywołuje problemy z oddychaniem, przyspiesza procesy starzenia się naszej skóry, sprawia, że cera szarzeje, a u wielu osób również wywołuje groźniejsze choroby ? kaszel, grypę, czy osłabienie układu odpornościowego. Zbyt suche powietrze w mieszkaniu może spowodować również problemy z oczami. Nieprzyjemne swędzenie kącików oka lub wysuszone śluzówki to tylko jedne z wielu nieprzyjemnych dolegliwości, których można się nabawić. Dzięki nawilżaczom powietrza można tego jednak skutecznie uniknąć. Jego stosowanie pozwala na utrzymanie w domu optymalnej wilgotności ? zazwyczaj na poziomie 40% – 60%. Dla porównania ? wilgotność powietrza w pomieszczeniach, w których nie stosuje się nawilżaczy, spada aż do 20%… 

Telewizor ? najlepszy przyjaciel w kwarantannie

Wielu Polaków przyznaje się otwarcie do tego, że odbiornik telewizyjny działa u nich w domu, niemalże przez cały dzień. Nic dziwnego skoro na zewnątrz pogoda nie dopisuje, a ograniczenia wywołane lockdownem nie sprzyjają życiu towarzyskiemu. Telewizory, wynalezione w 1926 r. niedługo będą świętować swoje 100. urodziny! Co się od tego czasu zmieniło? Przede wszystkim ich forma oraz stosowane do ich produkcji technologie. Obecnie na rynku królują telewizory:

  • OLED ? charakteryzują się głębią czerni, kontrastów oraz brakiem degradacji kolorów oglądanych nawet pod kątem. Wyświetlany na nich obraz jest niezwykle realistyczny i żywy. Niestety jednak nie należą do najtańszych.
  • QLED ? to modele telewizorów LCD, które oferują swoim posiadaczom lepszej jakości obrazu, w przystępnej cenie;
  • LCD / LED ? bazują one na wykorzystaniu paneli LCD, które podświetlane są diodami LED). Charakteryzują się jaśniejszą czernią, niższej jakości kontrastami oraz degradacją kolorów oglądanych pod kątem. Ich największym atutem jest jednak bardzo przystępna cena.
Artykuły podobne

Podstawy robienia przetworów

Wszędzie dookoła wysyp warzyw i owoców. Truskawki, czereśnie, maliny, cukinie, ogórki, pomidory. Nic tylko jeść i zaopatrywać organizm w bogactwo witamin na nadchodzącą jesień i zimę. A co jeżeli istniałaby…
Zobacz więcej ...