prezenty na rok

Praktyczne prezenty na roczek

Total
0
Shares

Kilkunasto miesięczne dziecko to z jednej strony wciąż prawie niemowlę, z drugiej rozumny, szybko rozwijający sie szkrab. Dlatego wybierając prezenty na roczek powinniśmy uwzględnić, że dziecko w tej fazie bardzo szybko nabywa nowych umiejętności i je w tym wspomóc. Zobacz, co podarować na pierwsze urodziny, żeby upominek spodobał się zarówno rodzicom i jubilatowi.

Prezenty na roczek: pierwsze sztućce

sztucce dziecko

Jubilat z pewnością od dłuższego czasu potrafi już całkiem mocno chwytać. Teraz należy pokazać mu jak zrobić z tego użytek. Podaruj dziecku jego pierwsze sztućce, by kroczek po kroczku poznawał ich zastosowanie. Na początku będzie to zabawa jedzeniem za pomocą nowych gadżetów, ale z czasem opanuje umiejętność trafiania łyżeczką do buzi.

Prezenty na roczek: uroczy kubek

kubek dziecko

Podobnie jak w przypadku sztućców jest z innymi naczyniami. Pierwszy prawdziwy kubek dla malucha, który będzie następnym krokiem po ?niekapku?, powinien być z lekkiego materiału, który nie ulegnie tłuczeniu. Oczywiście musi być również kolorowy! W końcu praktyczne rzeczy też zasługują na to, żeby być ładne.

Prezenty na roczek: mini zastawa

mini zastawa

Dziecko posiada już widelczyki, łyżeczki, kubeczki… Kup dla niego zestaw plastikowych naczyń. Talerzyków i miseczek, przy takim szkrabie nigdy dość. Dobrze wiemy, że zajęta mama i tak nie nadąża ze zmywaniem. Pamiętaj by sprawdzić dokładnie, jak dobre są materiały, z których zostanie wykonana mini zastawa. Produkty dla dzieciaków muszę być najwyższej jakości.

Prezenty na roczek: misiowe lampki

lampka misz

Do tej pory maluch spał w pokoju z rodzicami? Chyba nadszedł czas, by to zmienić. Żeby ułatwić dziecku spanie w osobnym pomieszczeniu wyposażmy je w kolorowe lampki, które wytworzą przyjemny półmrok. Kto by się bał spędzić noc w pokoju z ulubioną postacią z bajek. Alternatywnie możesz podarować przyklejane ozdoby na ściany, wykonane z materiału fluorescencyjnego. One również sprawią, że atmosfera w pokoju będzie bardzo przyjemna.

Prezenty na roczek: zabawka edukacyjna

zabawka edukacyjna

Zabawki edukacyjne stworzone są dla dzieci w każdym wieku. Odpowiednie na pierwsze urodziny będą te, które nauczą dziecko kształtów, a konkretniej ich dopasowywania. Na rynku mamy naprawdę ogromny wybór tego typu produktów. Od jakiegoś czasu bardzo modne są zabawki drewniane, możesz zatem podarować coś z tego ekologicznego tworzywa.

Zajrzyj po więcej inspiracji dla dziecka:

Pokój dla niemowlaka, czyli jak przywitać dziecko w domu

Śmieszne prezenty na roczek

Artykuły podobne