Prezent dla promotora

Total
0
Shares

Każdy kto pisał pracę licencjacką lub magisterską stał przed dylematem: czy wręczać promotorowi prezent? Sprawa jest o tyle zawiła, że czasami głupio jest nam mężczyźnie wręczać kwiaty, a alkohol może zostać źle odebrany. Jak wybrnąć z tej sytuacji? Odpowiedź na te pytania podał promotor,  doktor Stanisław Krajski na swoim blogu.

Kiedy wręczyć prezent?

“Oczywiście prezenty wręczamy po ogłoszeniu wyników. Na ogłoszenie wchodzimy z pustymi rękami, a ktoś od nas czeka za drzwiami np. z kwiatami, które zaraz po uściśnięciu rąk członków komisji wręczamy.” Nie wypada z góry zakładać, że zdaliśmy egzamin i wchodzić na ogłoszenie wyników, bowiem mogłoby to zostać źle odebrane przez komisję.

prezent_dla_promotora_nauka

fot. pinterest.com

Co wręczyć promotorowi?

“Najlepiej chyba jednak dać duży bukiet kwiatów promotorowi, a małe bukieciki (lub pojedyncze kwiaty) pozostałym członkom komisji. I tyle. Butelka dobrego alkoholu może być dobrym prezentem dla promotora (musimy wiedzieć, że nie jest abstynentem lub nie oskarża się go o alkoholizm czy pijaństwo ? wtedy mogłoby to być potraktowane jako przytyk). Tego typu prezentu chyba jednak nie powinno się, szczególnie obecnie, wręczać na oczach komisji, tylko potem, gdzieś przy okazji, mówiąc: ?Chciałem jakoś bardziej podkreślić swoją wielką wdzięczność dla pana. Oto taki drobny upominek będący dowodem tej wdzięczności?.”

prezent_dla_promotora_bukiet

fot. pinterest.com

Podsumowując

Pamiętajmy, że kwiaty są już tradycją podczas obron i są bezpiecznym wyjściem jeśli chcemy podziękować naszemu promotorowi za pomoc w pisaniu pracy. Pamiętajmy, że to jemu należą się największe podziękowania, więc uprzejmie będzie mu wręczyć większy bukiet nić pozostałym członkom komisji. Jeśli chcemy wręczyć alkohol lub inny prezent zróbmy to na boku i upewnijmy się, że nie będzie to nietakt z naszej strony.

prezent_dla_promotora_pioro

fot. pinterest.com

Starajmy się zrezygnować z zakupu piór lub ozdobnych długopisów, te przedmioty są bardzo powszechnym prezentem i większość pracowników naukowych ma na nie oddzielne szuflady w których i tak się nie mieszczą…

 

źródło: krajski.wordpress.com

 

Artykuły podobne