Na czasy PRL-u spoglądamy z pewną nostalgią i rzewnością. Były to czasy wielu paradoksów, czasy, w których każdy miał za co kupić, ale nie miał czego kupować. Czasy, w których powstały niesamowite filmy, które oglądamy do dziś i śmiejemy się przy nich szczerze i prawdziwie. To także czasy, w których stworzono świetne teksty, używane nawet we współczesnych czasach. Wielu z nas śmieje się z epoki PRL-u, a wielu z nas tęskni za życiem, w którym wszystko było o wiele łatwiejsze. Pomijając kwestie związane z polityką, PRL to epoka, którą na pewno wielu ludzi wspomina z uśmiechem na twarzy.

Obecnie bardzo modne stały się prezenty nawiązujące do tamtej epoki. Nawet styl PRL-u jest bardzo często inspiracją dla nowoczesności. Powracamy do czasów retro i bardzo często przeplatamy nowoczesny design z nowinkami z dawnych lat.

Postanowiłam wybrać dla Was kilka prezentów z czasów PRL-u, które doskonale nawiązują do starej epoki. Wyrażają dokładnie to, co kiedyś było w Polsce normą. Zaskocz swoich znajomych poczuciem humory, dobrego stylu oraz niebanalnym pomysłem!

Flirt towarzyski PRL to gra, która wywołuje wypieki na twarzy o ochotę na amory! Powstała ona z myślą o wszystkich spragnionych poruszenia swojej sekcji damsko ? męskiej. Poczujcie czar par czasów PRL-u, grajcie, stroszcie piórka, nęćcie, kręćcie ? a nóż widelec uda Wam się skusić kogoś na czułe słówka. Na kartach znajdziecie świetne hasła z czasów PRL-u, np.:

– Wezmę Cię na wczasy do Bułgarii,

– Hipnotyzujesz mnie jak Kaszpirowski,

– Mam dojście do papieru toaletowego.

Flirt Towarzyski PRL składa się z 24 kart, które zawierają zabawne hasła z okresy sprzed lat. Karty są oferowane w dwóch wariantach: mogą być zapakowane w specjalnie zaprojektowane drewniane pudełko albo też mogą być owinięte sznureczkiem i zapakowane w papierową kopertę.

Flirt Towarzyski PRL

Flirt Towarzyski PRL ? cena: 12,00 zł

40 ? ste urodziny to niesamowite wydarzenie! Dlatego musisz je celebrować pijąc z oryginalnych i zabawnych kieliszków! Zafunduj sobie zestaw 6 propagandowo ? absurdalnych kieliszków 25 ml. Każdy z kieliszków posiada swój unikalny tekst nawiązujący do czasów PRL-u. Przykładowe toasty z kieliszków:

– 400% normy pijemy zdrowie przodownika pracy,

– Moc nominalna 40 WAT świeć przykładem dla narodu, zakładu i rodziny,

40 urodziny w tym ważnym dniu naród z Tobą Towarzyszu ? Uwaga! Baczność! 40 bardzo wysoki woltaż,

– Czynem witamy 40 rocznicę Twoich urodzin,

– Born In PRL 40 ? latek urodzony ok. 14 610 dni temu.

Zestaw kieliszków zapakowany jest w kartonik z napisem ? Lepiej wypić, odchorować, niżby miało się zmarnować?. Świetny pomysł na prezent, który na pewno przypomni solenizantowi dawne czasy.

Kieliszki na 40stkę

Kieliszki na 40stkę ? cena: 24,90 zł

Kubek dla prezesa? O tak ? niech każdy wie, kto w domu rządzi! Tak jest Panie Prezesie. Już się robi Panie Prezesie. Panie Prezesie, a może kawkę? Jeszce tego nie słyszałeś? No to polecamy sprawić sobie kubek barowy Prezes. Kubek barowy kojarzy się nam ze stołówką lub barem mlecznym. Swego czasu na kubkach widniało logo Społem albo GS. W kubkach podawana była kawa zbożowa, kisiel, kompot… Pamiętny kubek barowy może znajdować się także w Twoim domu! Wyobraź sobie minę gości, którym podasz herbatę właśnie w takim kubku ? bezcenna!

Kubek barowy Prezes

Kubek barowy Prezes ? cena: 17,90 zł

A teraz coś specjalnie dla Was moje Drogie Panie! Tabliczka z napisem: Kontrola najwyższym wyrazem zaufania sprawdzi się w każdym domu. Bo przecież przezorny jest zawsze ubezpieczony, więc dmuchajmy na zimne! Tabliczka PCV wykonana jest z lekkiego tworzywa o grubości 3 mm. Nie posiada dziurek, gdyż jest przygotowana do bezpośredniego naklejenia na ścianę czy inną gładką powierzchnię. Tabliczka PCV pakowana jest w zwykły woreczek foliowy w zestawie z przylepcami do łatwego montażu. Podaruj swojemu ukochanemu prezent zawierający sporą dawkę dystansu oraz dobrego humoru.

Tabliczka Kontrola

Tabliczka Kontrola ? cena: 19,00 zł

Dla mężczyzn natomiast wybrałam zestaw prezentowy ? Tamte lata okiem mężczyzny! Zestaw został przygotowany specjalnie z myślą o facetach urodzonych w PRL-u. Zawiera aż 9 gadżetów, które na pewno pokocha każdy mężczyzna. Skład zestawu:

– Okulary "lustrzanki",

– Kubek z uchem "Alkohol",

– Piesek z kiwającą głową,

– Zestaw kartek na: alkohol (1 szt.) benzynę (1 szt.), mięso (1 szt.) i cukier (1 szt.),

– Magnes "Po pracy piwo",

– Mydło "Biały Jeleń",

– Karty do gry "Wspomnienia PRL-u?,

– 4 cukierki "krówki" żywieckie,

– Zestaw pocztówek.

Zestaw prezentowy

Zestaw prezentowy ? cena: 69,00 zł

Mam nadzieję, że przypadły Wam do gustu wybrane przeze mnie prezenty rodem z PRL-u. Podaruj swoim bliskim wyjątkowy i niepowtarzalny prezent. Pamiętajcie, że retro jest obecnie bardzo na czasie!

Artykuły podobne

Serwis obiadowy Kahla Tao

Świetnym prezentem dla Młodej Pary, wkraczającej dopiero we wspólne, dorosłe życie, będzie serwis obiadowy. Prezent ten jest nie tylko gustowny i stylowy, ale też i praktyczny. Z pewnością Nowożeńcom przypadnie…
Zobacz więcej ...

Zegar ścienny Pi:p

    Podstawowym wyróżnikiem tego zegara jest brak cyferblatu. Same cyfry, układane przez sprytne zwierzęta układają się w teoretycznie okrągłą, nieregularną figurę, właściwą formę tego nietypowego czasomierza. Wszystko utrzymane w…
Zobacz więcej ...