Prezenty ślubne - Państwo Młodzi

Prezenty ślubne – praktycznie i z pomysłem

Total
0
Shares

Chyba każdy z nas lubi wzruszać się na ślubach, a później bawić na weselach. Jednak z tą jedyną w swoim rodzaju imprezą wiąże się także dylemat związany z zakupem odpowiedniego prezentu. W niektórych krajach jest o tyle prościej, że Państwo Młodzi sami wyznaczają gościom listę potrzebnych im prezentów, u nas niestety (albo stety), ale takie ułatwienie wciąż nie jest zbyt popularne. Musimy kombinować sami. Oczywiście najłatwiej byłoby włożyć pieniądze w kopertę, jednak podpowiadamy, co zrobić by z minimalną odrobiną wysiłku zaskoczyć gospodarzy fajnym podarunkiem.

Must have każdego domu

Zastawa stołowa na prezent ślubny

fot. serwisy-obiadowe24.pl

Być może niektóre prezenty wydadzą się być dość oczywiste, jednak prawda jest taka, że każdy potrzebuje w domu zestawu sztućców, filiżanek, czy zestawu obiadowego. Jednak najważniejsze, by taki prezent miał klasę i wpasowywał się w styl domu nowożeńców. Zatem, jeśli nie wiemy, jak wygląda wnętrze ich gniazdka, nie warto ryzykować, że podarunek od nas nie zostanie nigdy użyty, ponieważ nie będzie pasował do reszty. Być może warto również pomyśleć o tym, by umówić się z kimś na zakup pasujących do siebie prezentów, które będą stylistycznie spójne? Niech na przykład jeden prezent będzie serwisem kawowym, a kolejny zestawem obiadowym z tej samej serii. Może być to także zestaw sztućy i pasujący zestaw noży, czy zestaw garnków i zestaw patelni. Opcji jest całkiem sporo, a jeżeli prezenty będą do siebie dopasowane, tym większe prawdopodobieństwo, że rzeczywiście się przydadzą.

Mała czarna

Zestaw kawy na prezent ślubny

fot. romoscafe.pl

Zestaw kawosza to podstawa niemalże w każdym domu, dlatego taki prezent na pewno nie pójdzie w odstawkę. O ile może okazać się, że Młodzi dostaną kilka ekspresów, a przecież wystarczy im jeden, o tyle zestaw najlepszej jakościowo kawy z różnych zakątków świata spożytkują na pewno i to z wielkim smakiem. By urozmaicić taki podarunek możemy do niego dołączyć np. kawiarkę, zabawne kubki na kawę lub książkę z przepisami na stworzenie idealnych kawowych kompozycji, czy deserów.

Koneserzy alkoholu

Prezent ślubny - ekskluzywny alkohol

 

 

fot. mostexpensivelist.com

Jeżeli Twoi znajomi cenią sobie luksusowy alkohol to zapewne nie pogardzą ekskluzywnym whisky, dojrzałym winem, czy najlepszą wódką. Jednak zakup alkoholu nie jest jedyną opcją prezentu dla entuzjastów procentów. By przy okazji podarować im okazję na romantyczny wieczór, możemy zafundować im degustację wina, czy koniaku, a może nawet szkolenie z barmanem?

Odrobina pikanterii

Intymny prezent ślubny - kości miłości

fot. archiwum.allegro.pl

Mówi się, że po ślubie seks nie jest już taki sam, że z biegiem lat życie erotyczne traci dawny smaczek. Dlaczego więc nie podarować na ślub czegoś nietypowego i intymnego zarazem? Jeśli Państwo Młodzi podchodzą do tematu seksu z dystansem możemy zdecydować się na dość niestandardowy prezent ślubny w postaci erotycznych gadżetów, gier, czy książek. Prawdopodobnie każda młoda para byłaby zadowolona z takiego prezentu, nawet jeśli by się do tego nie przyznawała 😉

Prezenty ślubne zwykle kojarzą się z nudnym kompletem pościeli, ręczników albo z robotem kuchennym. Mimo, że to również są bardzo potrzebne w każdym gospodarstwie domowym przedmioty, nie idźmy na łatwiznę i zaskoczmy pozytywnie nowożeńców, czymś co na pewno sprawi im radość.

Czytaj w temacie:

Niebanalny prezent na wesele zamiast kwiatów

Ślub jesienią – garść inspiracji

Artykuły podobne