Xbox Kinect czy PSP 3 Move? Zapewne jest to problem wielu z Was, tym bardziej, że Święta zbliżają się wielkimi krokami. Dziecko pytane o prezent rzuca od nie chcenia "Xboxa  Kinect chcę dostać", albo "kupcie mi PSP 3 Move". A Ty zachodzisz w głowę co to takiego? Albo czym to się w ogóle różni. Znowu jakieś gierki. Otóż ani jedna ani druga propozycja nie jest "jakąś" tam gierką.  Obydwie zarówno Xbox jak i PSP3 mają na celu ściągnąć graczy z kanapy i sprawić, aby zacząć się ruszać. Zamiast siedzieć biernie z padem przed telewizorem. Jak to możliwe?Obydwa sprzęty wyposażone są kamerki ruchu- zaawansowane czujniki ruchu. Zostały one stworzone po to by gracz mógł precyzyjnie sterować i wczuć się w grę po przez ruchy swojego ciała.

PlayStatnion Movejest produktem firmy Sony i kolejną odsłoną słynnych konsol PlayStation. PSP 3 Move współpracuje z kamerą PlayStation Eye, która oprócz rejestrowania głosu rejestruje również sylwetkę gracza. Urządzenie to jest bezprzewodowe. Zasilane jest akumulatorem oraz wykorzystuję technologię Bluetooth. Po co to wszystko? Otóż gra ma być aktywna, gracz musi się ruszać i sterować tzw. "różdżką" Ruchy gracza dzięki innowacjom przenoszone są na ekran telewizora w czasie rzeczywistym, a gra staje się tym ciekawsza im bardziej staramy doprecyzować nasze ruchy. Wspomniana różdżka jest nam niezbędna w ręku, aby przenieść się w świat magii jaki serwuje nam Sony. Aby zagrać w potrzebujesz PSP 3, do tego należy kupić kamerę PlayStation Eye oraz kontroler ruchu PlayStation Move "różdżka". Możesz to wszystko kupić w tzw. Pakiecie startowym, albo dokupować elementy po kolei.

 Konsola PSP 3 Move, 1299 zł

Sklep:Euro.com.pl

Cena: 1299 zł

Xbox jest produktem Microsoft. Aby móc grać "ciałem" potrzebujesz konsoli Xbox 360 oraz czujnika ruchu Kinect. Jeżeli masz już Xboxa 360 wystarczy dokupić czujnik ruchu Kinect i zabawa gotowa dla całej rodziny. Jeżeli masz już to wszystko wystarczy podłączyć do telewizora stanąć na przeciwko i zacząć grać. Jak to tak bez niczego? Tak podobnie jak w PSP 3 Move kierujesz swoim ciałem poprzez precyzyjne ruchy. dodatkowo nie masz absolutnie ŻADNYCH dodatkowych gadżetów, nie musisz niczego trzymać w rękach. Nie potrzebne Ci są pady, rakietki, maty oraz sto innych bajerów. Wystarczysz Ty i Twoje ciało, które musi się nieźle nagimnastykować podczas gry. Widzisz piłkę? Kopnij ją. Jeśli musisz skoczyć. Skocz. Grając w siatkówkę gracz musi wykonywać dosłownie dokładnie takie same ruchy jak gracz na prawdziwym boisku: zagrywki, odbiór, atak. Doskonała rozrywka dla całej rodziny. Urządzenie ma dostęp do internetu i możliwość grania przez sieć. Wrażenia i radość jaką daje ta konsola są niesamowite i świetną alternatywą na spędzanie rodzinnych wieczorów. Dużo ruchu, emocji i dobrej zabawy. Wybierając Xboxa zaskoczysz nie tylko dzieci, ale znajomych i samego siebie. Doskonała dla wszystkich bez względu na wiek, każdy znajdzie coś dla siebie.

Konsola Xbox Kinect, 1149zł

Sklep:Euro.com.pl

Cena:1149 zł

###NEWS_VIDEO_1###

Podsumowując obydwa urządzenia są bardzo podobne w swojej idei. Jednak naszą uwagę bardziej przyciągnął Xbox Kinect, ponieważ doskonale nadaje się zarówno dla dzieci, nastolatków, dorosłych czy osób starszych. Jest intuicyjny, może bawić się kilka osób na raz. Nie potrzebujesz do niego dodatkowych padów i innych gadżetów, przez co zabawa nie jest ograniczona. Oprócz frajdy dla dzieci, w końcu skusisz się na zagranie ze swoim dzieckiem i spodoba Ci się to! Miło, aktywnie i rodzinnie spędzicie czas z całą rodziną. PSP 3 Move chociaż podobny nie daje tyle emocji i frajdy, ponieważ wykrywalny jest ruch ręki a nie całego ciała. Dodatkowym minusem jest kontroler ruchu, który musisz trzymać w ręku podczas gry i wiele guziczków, które się na nim znajduje. Twoje młodsze dziecko może sobie z tym nie poradzić. PSP 3 skierowane jest dla starszych graczy. Z kolei Xbox daje frajdę całej rodzinie. Ale wybór należy do Ciebie…

Artykuły podobne