Marylin Monroe w jednym z filmów śpiewała ?Diamonds are girl?s best friend?. Za jej radą idzie wielu mężczyzn, którzy podarowują swoim wybrankom serca, mamom i przyjaciółkom biżuterię. My same, gdy mamy gorszy dzień, odwiedzamy jubilera. Kolczyki, bransoletki czy zawieszki to również popularny prezent świąteczny. W tym roku warto jednak zrezygnować z tradycyjnych ozdób, dostępnych w sklepach jubilerskich i poszukać nietuzinkowej biżuterii, która wywoła uśmiech na twarzy każdej kobiety.

Pierwsza propozycja to sutasz. Ta ostatnio bardzo modna technika znana była już w starożytnych Chinach. Choć sutasz początkowo służył do zdobienia mundurów, projektantka Dori Csengeri przeniosła go do świata biżuterii. Ale do rzeczy! Nazwa soutache pochodzi od plecionego jedwabnego sznurka, używanego do produkcji ozdób. Tworzy on konstrukcję, na której opierają się szklane koraliki, kamienie naturalne czy drewniane elementy. Biżuteria jest wykonywana ręcznie, wymaga wiele precyzji ze strony artysty, ale efekt jest oszałamiający!

kolczyki wykonane techniką sutaszu

Sklep: Sutasz by Ginger

Cena: 130 zł

kolczyki wykonane metodą sutaszu

Sklep: Sutasz by Ginger

Cena: 140 zł

Decoupage jest równie starą techniką zdobienia, której uroki odkrywamy dziś na nowo. Pochodzi ona z Chin, gdzie używano jej do zdobienia lampionów, mebli czy okien. Polega ona na naklejeniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, by wtopił się w powierzchnię. Dziś decoupage używa się do zdobienia praktycznie wszystkich powierzchni, wybieranych przez artystów. Jest również stosowana do tworzenia przepięknych kolczyków. Ponieważ są one wykonywane ręcznie, dodatkową zaletą jest możliwość złożenia zamówienia na kolczyki ze wzorem, który nam się podoba- podobizną idola, inspirującym obrazem czy Twoim własnym zdjęciem!

kolczyki Dziewczyna z perłą

Sklep: Fabryka Kolczyka

Cena: 23,99 zł

kolczyki Marylin Monroe

Sklep: Fabryka Kolczyka

Cena: 24,00 zł

Technika chainmaille wywodzi się z czasów rycerstwa. Polega ona na łączeniu pojedynczych ogniwek w ciekawe kombinacje. Ta technika również wymaga wytrwałej pracy artysty, jednak wykonana w taki sposób biżuteria na pewno wywoła zachwyt obdarowanej kobiety!

kolczyki wykonane techniką chainmaille

Sklep: modna.pl

Cena: 34zł

kolczyki wykonane techniką chainmaille

Sklep: modna.pl

Cena: 104 zł

Zobacz więcej pomysłów na kolczyki.

Artykuły podobne