
Prezenty jak wiadomo, mogą wywoływać różne reakcje: łzy wzruszenia, brwi uniesione w geście zdziwienia lub… niekontrolowany wybuch śmiechu. Właśnie tymi ostatnimi zajmiemy się w naszym artykule, a więc wszelkimi upominkami z przymrużeniem oka. Dlaczego warto wręczać śmieszne prezenty? Po pierwsze śmiech to zdrowie, poprawia nasze samopoczucie, a podchodzenia do życia z dystansem to podstawa naszej psychologicznej „higieny”. Po drugie śmiech oswaja strach, rozładowuje nerwy i napięcie – każdy z nas pamięta, gdy dzięki zabawnej sytuacji opuściły go negatywne emocje. Po trzecie zabawne podarunki podkreślają łącząca nas więź – w końcu tylko rodzeństwo lub przyjaciele potrafią z nas swobodnie żartować. Z tych oczywistych powodów śmieszny prezent to znakomity pomysł zawsze wtedy, gdy chcemy wywołać uśmiech u drugiej osoby. Wybór dowcipnego upominku nie zawsze jednak jest prosty i oczywisty. Na co należy zwrócić uwagę podczas naszych poszukiwań? Oto kilka wskazówek:
Okazja – na każdą okazję stosowny jest inny prezent. Na imieniny lub urodziny sprawdzą się wszelkie zabawne drobiazgi, zaś, jeśli zostaliśmy zaproszeni na niepowtarzalną uroczystość, np. na 18-stkę lub ślub, postarajmy się, aby nasze prezenty związane były z imprezą i podkreślały jej charakter.
Dla kogo jest prezent – śmieszne prezenty najczęściej otrzymują od nas przyjaciele oraz członkowie rodziny, a to dlatego, ponieważ tylko osobom, które dobrze znamy, jesteśmy w stanie dobrać zabawny upominek. Zupełnie inne granice humoru obowiązują, gdy wybieramy się na wieczór kawalerski kumpla, zaś śmieszny prezent dla szefa zawsze będzie nieco bardziej stonowany i „bezpieczny”. Wyobrażacie sobie, jak głowy państwa obdarowują się kolorowymi bokserkami? No właśnie, dlatego śmieszne prezenty zawsze wręczamy osobom bliskim, w towarzystwie, których czujemy się swobodnie.Poczucie humoru obdarowywanej osoby – zacznijmy od tego, że śmieszne prezenty sprawdzą się tylko wtedy, jeśli osoba, dla której są przeznaczone, cechuje się dowcipem i dystansem do siebie. Zabawny upominek wręczony osobie bardzo poważnej albo przewrażliwionej na swoim punkcie, mimo najszczerszych chęci może skończyć się katastrofą. Ponadto każdy z nas posiada odmienne poczucie humoru – jedni preferują humor czarny, inni angielski, a któryś znajomy z kolei słynie z żartów „z brodą”. Postarajmy się zatem, aby nasz upominek wpisał się w specyficzne poczucie humoru naszego bliskiego.