Śniadanie ma znaczenie

Total
0
Shares

Jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, a rezygnacja z niego jest poważnym błędem. Powinno być nie tylko smaczne, ale również zdrowe i energetyczne. Śniadanie może poprawić humor i stać się miłym początkiem dnia, zwłaszcza jeśli zostanie przygotowane i podane w odpowiedni sposób.

Dlaczego śniadanie jest tak ważne?

Śniadanie, jako pierwszy posiłek w ciągu dnia, powinno dostarczać przede wszystkim energii. Czy jednak kanapka z kremem czekoladowym wystarczy? Być może pozwoli podładować baterie, ale w takim śniadaniu brak tak ważnych dla zdrowia witamin i składników mineralnych. To właśnie dzięki nim śniadanie pozwala przygotować organizm do czekających go w ciągu dnia wyzwań.

Co podać na zdrowe śniadanie?

Podstawa zdrowego śniadania to ciemne pieczywo oraz mleko lub jogurt naturalny z płatkami. W miejscu słodkich, smakowych płatków warto umieścić płatki zbożowe i owsiane, które zmieszane z suszonymi owocami smakują wyśmienicie, a jednocześnie są źródłem wielu witamin i składników mineralnych. W skład zdrowego śniadania mogą wchodzić również jajka. Ugotowane na twardo lub miękko są źródłem białka ? bardzo ważnego źródła energii. W zestawie śniadaniowym dla tych, którzy potrzebują więcej zdrowej energii, cennym dodatkiem będą z pewnością banany oraz kanapka z pełnoziarnistego pieczywa z miodem.

Śniadanie na dobry początek dnia

Im ciekawszy pomysł na śniadanie, tym lepszy początek dnia. Zwykła kanapka, przygotowana z pomysłem, może stać się prawdziwym dziełem kulinarnej sztuki. Ładnie podana z pewnością poprawi humor każdemu. Co może się na niej znaleźć? Sałata, rzodkiewka i ogórek, wędlina, sery i pasty z twarogu ? oto chętnie wybierane dodatki do kanapek. A wszystko to oczywiście na świeżym, pachnącym pieczywie. Jajecznica, jogurt z otrębami lub świeżymi owocami oraz aromatyczny tost mogą być smacznymi dodatkami do takiego śniadania, podobnie zresztą jak sok ze świeżych owoców. Równie dobrym dodatkiem do zdrowego i pożywnego śniadania może stać się koktajl owocowy, np. z mleka i mrożonych owoców.

Śniadanie dla zabieganych

Tak ważny posiłek bywa najczęściej ignorowany przez ludzi wyjątkowo zabieganych. Szybka kanapka i kawa ? tak wygląda śniadanie wielu Polaków, którym rano brak czasu na przygotowanie wartościowego posiłku. Alternatywą mogą być te lokale gastronomiczne, które pozwalają zamawiać jedzenie online. W ich ofercie nie brak ciekawych zestawów śniadaniowych, dzięki czemu oprócz pomysłowych kanapek można się z rana delektować i tostami, i jajecznicą.

Artykuły podobne