Sposoby na szarą i odwodnioną cerę

Total
0
Shares

Szara i odwodniona cera jest zmartwieniem wielu kobiet. Główną tego przyczyną jest najczęściej niedostateczne nawilżenie skóry, a jednocześnie zachwianie równowagi hydrolipidowej. W związku z tym bardzo często dotyka osoby zmagające się z problemem skóry suchej i wrażliwej, będącej niezwykle wymagającą w zakresie codziennej pielęgnacji.

Dlaczego moja cera utraciła blask?

Jak już zostało wspomniane, skóra może stracić swój naturalny koloryt oraz przejawiać oznaki przesuszenia na skutek nieodpowiedniego nawilżenia i odwodnienia jej głębszych warstw. Zjawisko to może być zarówno uwarunkowane genetycznie, jak i determinowane przez szereg szkodliwych czynników zewnętrznych, nawyki żywieniowe czy fakt przyjmowania lekarstw.

W związku z tym nie ulega wątpliwości, że szara i odwodniona cera potrzebuje natychmiastowej pomocy. Im wcześniej podejmiemy właściwe kroki, tym prawdopodobnie łatwiej i szybciej uda nam się odzyskać naturalny blask i promienny wygląd. Mimo to wiele osób w natłoku informacji niestety nie wie, jakie działania przyniosą ulgę cierpiącej skórze.

Codzienna pielęgnacja szarej i odwodnionej cery

Cera, której brakuje wilgoci, substancji nawilżających i lipidów, w krótkim czasie może stać się cienka, matowa, szorstka i ściągnięta. W tym przypadku należy zadbać o uzupełnienie występujących niedoborów, ale ze względu na możliwość wystąpienia podrażnień, najlepiej sięgnąć po sprawdzone i bezpieczne dermokosmetyki, takie jak Physiogel, dostępne jedynie w aptekach.

 

Pielęgnacja dodatkowa

Aby pomóc szarej i odwodnionej cerze, kilka razy w tygodniu warto znaleźć czas na zastosowanie serum witaminowego lub maseczki silnie nawilżającej, działających ujędrniająco i rozświetlająco. Nie bez znaczenia pozostają również nawyki żywieniowe. W tej kwestii specjaliści zalecają wypijanie 1,5 do 2 litrów wody dziennie, a także urozmaicenie przygotowywanych potraw o produkty bogate w witaminy A, D, E i K.

Skóra, która staje się szara i odwodniona, cierpi przede wszystkim z powodu niedoboru składników nawilżających i lipidów, tworzących jej naturalny płaszcz ochronny. W takiej sytuacji najlepszą receptą będzie wysokiej jakości krem intensywnie nawilżający, który pomoże przywrócić cerze zdrowie i witalność. Nie zapominajmy jednak, jak ogromny wpływ na jej kondycję ma również prowadzony przez nas styl życia.

Artykuły podobne

Pan Chanel

Coś dla faceta i tym razem z wyższej półki. Chanel Platinum Egoiste to, jeśli chodzi o zapachy, prawdziwy luksus. Nie tylko z uwagi na cenę. Wspaniały i niepowtarzalny. Dla niektórych…
Zobacz więcej ...

No to gramy!

Do niedawna nie pomyślałabym, że wyciąganie małego drewnianego klocka może budzić takie emocje! Żeby to sprawdzić, koniecznie obdarujcie bliskich tą grą, a na pewno doświadczycie ich przy wspólnym graniu!
Zobacz więcej ...