Stare i dobre – polskie seriale na DVD

Total
0
Shares

Seriale od zawsze maja wielu fanów. Każdego roku powstaje wiele nowych wydań a mimo to i tak wracamy do tych starych. Jeśli nasi rodzice lub dziadkowie tęsknią za starymi czasami to możemy im podarować wersję ich ulubionych seriali na płytach DVD, które będą mogli obejrzeć zawsze kiedy najdzie ich ochota.

07 zgłoś się

Serial kryminalny produkcji Telewizji Polskiej. Każdy odcinek stanowi odrębną całość, porusza inną sprawę, w której porucznik Stanisław Borewicz (Bronisław Cieślak) prowadzi dochodzenie. Po zakończeniu służby na placówce w Wielkiej Brytanii Borewicz zostaje skierowany do Urzędu Spraw Wewnętrznych. Daje się tam poznać jako niekonwencjonalny i skuteczny śledczy. ”07 zgłoś się” to głośny, o ile nie najgłośniejszy polski serial kryminalny, nie tylko z czasów PRL. Był kręcony aż 10 lat, w latach 1976- 1987. Nie da się ukryć, że film był reklamą polskiej milicji, a dzisiaj na jego powstały takie seriale jak “Kryminalni”.

stare_polskie_seriale_07_zglos_sie

 

fot. empik.com

Czterdziestolatek

Wyprodukowany w 1974 roku przez Telewizję Polską serial o zabawnych perypetiach inżyniera Karwowskiego i jego rodziny. Inżynier Karwowski to sztampowy przedstawiciel klasy średniej, którego dorobek życia stanowi Fiat 126p i zupełnie typowe M4. Pana inżyniera poznajemy w dniu jego 40 urodzin. Pierwszym z postanowień przekraczającego czterdziestkę Karwowskiego, jest rzucenie palenia. Okazuje się jednak, iż życie budowniczego Trasy Łazienkowskiej toczy się w tak szalonym tempie, że zerwanie z nałogiem okazuje się niemożliwe. Przyjęty z uznaniem przez telewidzów, krytycznie odebrany przez środowisko. Czterdziestolatek, to serial o pokręconej, rzeczywistości lat 70-tych, obnażający absurd Polski socjalistycznej.

[opis dystrybutora dvd]
stare_polskie_seriale_czterdziestolatek
fot. empik.com

Czterej pancerni i pies

Serial telewizyjny bijący wszelkie rekordy popularności wśród kilku pokoleń widzów – teraz po rekonstrukcji obrazu i dźwięku oraz w nowym ekskluzywnym opakowaniu. Historia załogi czołgu “Rudy” i psa Szarika biła rekordy popularności od momentu pojawienia się na dużych i małych ekranach. Na niemal każdym podwórku dzieci bawiły się w “pancernych”, imię Szarik nadawano zarówno owczarkom niemieckim, jak i ratlerkom, a dziewczynki nosiły warkocze a?la Marusia. Nie sposób zliczyć, ile osób obejrzało serial w telewizji i na kasetach wideo, ale tylko kinową widownię szacowano na 7 mln. Ówcześni recenzenci pisali, że obraz ten “zaspokaja u młodych nienasycony głód przygody, tęsknotę za własnym wzorcem bohatera, a przy tym godzi harmonijnie odwieczny kontrast między romantyzmem a codziennością, nadając zwyczajności żołnierskiego trudu polor niezwykłości”. Niemal 30 lat później serial, mimo zarzutów fałszu historycznego i komunistycznej propagandy, jest wciąż oglądany przez coraz młodsze pokolenia Polaków. Zwycięstwo w zorganizowanym w czerwcu 1995 r. przez TVP plebiscycie na ulubiony polski serial świadczy o nie słabnącej sympatii widowni. Duża w tym zasługa aktorów odtwarzających główne postacie, choć udział w “Czterech pancernych” był dla niektórych z nich bronią obosieczną: wyniósł ich na szczyty popularności, a jednocześnie zaszufladkował na długie lata. Mimo to nie sposób nie uśmiechnąć się z nostalgią na widok młodzieńców, którzy nawet na wojnie potrafią się wzruszać, mieć skrupuły czy okazywać nieśmiałość.

stare_polskie_seriale_czterej_pancerni_i_pies

fot. empik.com

 

Te kolekcje zapewnią wam długie, rodzinne wieczory spędzone przed telewizorem i na pewno skłonią rodzinę do wspomnień z których będzie można dowiedzieć się jakie emocje budziły te produkcje kilkadziesiąt lat temu.

Artykuły podobne