Steampunkowe cudo

Total
0
Shares

    Steampunk to twórczość łącząca w sobie fascynację przyszłością i wiekiem pary, wiekiem XIX. W steampunkowych uniwersach powstają skomplikowne roboty, liczne urządzenia ułatwiające życie codzienne, w niebo wzbijają się wzbudzające zachwyt wehikuły, z tym, że następuje to na długo przed faktyczną datą powstania i co najważniejsze – wszystkie te machiny napędzane są parą, nie elektrycznością czy atomem.

    Steampunk obecny jest nie tylko w literaturze czy filmie, inspiruje także licznych twórców przedmiotów codziennego użytku oraz mniej lub bardziej potrzebnych drobiazgów. Zabawnym, zupełnie niepraktycznym, a przy tym niepozbawionym uroku przykładem jest ten oto model ciężkiego karabinu maszynowego, znalezionego na The Little Steampunk Shop. To cacko nie jest duże – 9,5 na 4,5 cm to całkiem mało. Złożony z mosiężnych kół zębatych, trybików, przekładni i innych drobnych elementów, zachwyca oko. Dla ochrony jego drobnej budowy w zestawie jest także szklana kopuła.

    Karabin ten jest jedyny w swoim rodzaju, nie wyprodukowany w fabryce. Jest owocem twórczej pasji i jako taki w pełni zasługuje na cenę 34 funtów. Jeśli więc chcemy się wyróżnić, lub obdarować znajomego fana s-f, nie powinniśmy się długo zastanawiać.

Artykuły podobne