Tani Internet w komórce ? jak to zrobić?

Total
0
Shares

Posiadając smartfon, trudno nie korzystać w ogóle z Internetu, niemniej użytkownicy tych nowoczesnych telefonów komórkowych często decydują się na wyłączenie usług internetowych w obawie przed koniecznością ponoszenia wysokich wydatków. Można jednak uzyskać tani Internet w komórce i nie rezygnować z wykorzystywania pełnych możliwości i funkcjonalności smartfonu.

Smartfon to nie tylko gadżet

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że smartfon to tylko kolejny gadżet w naszych rękach, służący rozrywce. Niemniej, jak przekonujemy się z miesiąca na miesiąc, powstaje coraz więcej aplikacji do wykorzystywania właśnie na nowoczesnych telefonach komórkowych, które pozwalają między innymi na surfowanie po Internecie, odbieranie poczty czy na korzystanie z nawigacji samochodowej. To tylko ułamek funkcji, jakie z wykorzystaniem odpowiednich aplikacji, może spełniać smartfon. Problem w tym, że wiele z nich do prawidłowego działania wymaga stałego połączenia z Internetem. Jeśli w danym miejscu nie mamy możliwości skorzystania z darmowej sieci Wi-Fi, za Internet będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni. Operatorzy telefonów komórkowych w Polsce często naliczają z tego tytułu niebagatelne opłaty. Nie musimy jednak ani głębiej sięgać do kieszeni przy opłacaniu rachunków telefonicznych, ani rezygnować z użytkowania Internetu w smartfonie. Wystarczy wykupić tanie pakiety internetowe u operatora wirtualnego MVNO. Jednym z takich operatorów, którzy oferują bardzo tanie usługi internetowe, jest Lebara Mobile, od niedawna działający na polskim rynku telekomunikacyjnym.

Nie tylko tanie rozmowy międzynarodowe

Wspominany operator wirtualny swoim czołowym atutem uczynił bardzo tanie rozmowy międzynarodowe, oferując również telefon na kartę. Można dzwonić z Polski do kilkudziesięciu różnych krajów, ponosząc przy tym kilkugroszowe opłaty za minutę wykonanego połączenia głosowego.

Niemniej, operatorzy wirtualni, obok oferowania tanich połączeń i smsów, mają w swoich asortymentach usług również tanie pakiety internetowe. Można je wykorzystać po to, aby z zastosowaniem posiadanych smartfonów łączyć się w Internetem zawsze wtedy, gdy jest to nam potrzebne. Internet w telefonie można sobie zapewnić już za kwotę kilku złotych miesięcznie. Jest to wiec niewielka cena za zwiększenie funkcjonalności swojego smartfona i możliwość pełnego wykorzystania wszystkich jego opcji.

Artykuły podobne