“The Magus” – plakat H. R. Gigera

Total
0
Shares

    H. R. Giger to artysta o specyficznym statusie. Dzieła Szwajcara zna każdy, natomiast większość nazwiska Giger nie rozpoznaje w ogóle. 

    Najbardziej znanym projektem w jego karierze jest niewątpliwie obcy. To on zaprojektował charakterystyczny – odrażający, przerażający i zadziwiająco przekonujący wizerunek ósmego pasażera Nostromo.

    Na tym jednak jego dokonania bynajmniej się nie kończą. Giger malował setki obrazów, projektował wnętrza, a wszystkie jego dzieła cechowało to samo przywiązanie do brzydoty, ludzko-zwierzęcych hybryd, mitów i legend.

    Dziś dzieła Gigera poza oryginałami możemy podziwiać też na znacznie tańszych kopiach, przybierających często formę plakatu. "The Magus" jest właśnie tego rodzaju reprodukcją. Plakat 61×91 centymetrów to świetny pomysł na zagospodarowanie ściany, zapewniając kontrast ze spokojniejszymi elementami wystroju. Cena? Ledwie 15 zł. Dla fanów Obcego oraz wielbicieli sztuki nieszablonowej, a przy tym dalekiej od abstrakcyjnych plam na płótnie – pozycja obowiązkowa.

Sklep: dekoruj.pl

Źródło zdjęcia: http://www.dekoruj.pl/img/970/97023390_1.jpg

Artykuły podobne

Rozgałęziacz do słuchawek

    Dzielenie się muzyką z przenośnego odtwarzacza od zawsze było problematyczne. Mieliśmy praktycznie dwa wybory: albo pochwalenie się przed znajomym zgranym ostatnio albumem, a jednocześnie pozbawienie się części przyjemności ze…
Zobacz więcej ...